Son dakika haberi... Başbakan Yıldırım Libya'da kaçırılan 3 Türk için devrede

SON DAKİKA HABERİ: Başbakan Yıldırım, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Al-Sarraj ile telefonla görüşerek, kaçırılan üç Türk vatandaşının bir an önce kurtarılması beklentisini dile getirdi.

Anadolu Ajansı 04.11.2017 - 22:37

Son dakika haberi... Başbakan Yıldırım Libya'da kaçırılan 3 Türk için devrede

Son dakika haberi! Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Binali Yıldırım telefonda Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Mustafa Al-Sarraj ile Libya'da kaçırılan üç Türk vatandaşının durumunu görüştü. 

Türk vatandaşlarının bir an önce kurtarılması beklentisini ifade eden Yıldırım, bu konuda her türlü yardıma hazır olduklarını belirtti.

Başbakan Yıldırım, görüşmede ayrıca Libya'nın bölünmüşlüğünün aşılarak, bir an önce istikrara kavuşmasına verilen önemi vurguladı. Yıldırım, Türkiye'nin bu konuda Birlemiş Milletler Genel Kurulu'nda açıklanan yeni yol haritasına destek verdiğini dile getirdi.

"TÜM İMKANLARI SEFERBER ETTİK"

Al-Sarraj da Libya makamlarının, kaçırılan üç Türk vatandaşının kurtarılması için tüm imkanları seferber ettiklerini bildirdi.

Türk vatandaşlarını en kısa sürede kurtarmayı ümit ettiklerini belirten Al-Sarraj, Başbakan Yıldırım'a gelişmelere ilişkin bilgi aktardı.

Sayfa Yükleniyor...