Başbakan Binali Yıldırım, Mersin Şehir Hastanesi ve Yapımı Tamamlanan Kamu Yatırımlarının Toplu Açılış Töreni'ne katıldı. 

Törende konuşan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle...

Bu şehir hastaneleri insanımıza verdiğimiz değerin bir göstergesi. Bunun için kanun çıkardık, kanunu mahkemeye taşıdılar. Ama inat da bir murattır dedik peşini bırakmadık. Bugün bu muazzam eseri sizlere armağan ediyoruz. Bu şehir hastanelerinin her birinde tek kişilik odalar var. Tam bin 300 yatak bırakın Mersin'in ihtiyacını komşu ülkelerden de gelecek hastaların ihtiyacını karşılayacak bir eser. 

Mersin Türkiye'nin göz bebeğidir. Türkiye'yi geleceğe taşıyan şehirlerin başındadır. Milletimizin bizimle, bizim milletimizle buluşması için arada ne engel varsa o engelleri kaldıra kaldıra geliyoruz. 

Millet Cumhurbaşkanını seçecek millet hükumetin nasıl oluşacağına da sandıkta karar verecek. Diyorlar ki 'rejim değişiyor.' Ne rejimi kardeşim, bırakın rejim değişmesini, siz kafayı değiştirin. Dünya nereye gidiyor, siz nerede kaldınız Rejimin falan değiştiği yok. Değişen, değişimin ta kendisidir. Değişime direnenler yok olacak, Türkiye hak ettiği yolda, muasır medeniyetler yolunda, emin adımlarla ilerleyecek.

Cumhurbaşkanını siz seçeceksiniz. Sadece cumhurbaşkanını seçmeyeceksiniz, beş yıllığına cumhurbaşkanının ekibini de seçeceksiniz.

Nisan'da hayırcılara cevabı evet diyerek vereceğiz. Eğer doğruyu bulmak istiyorsan Mersinlileri takip et. Türkiye'de rejimi değiştirmeye çalışanlar karşısında Mersin'i bulur. 

Hiç kimse bu millete zorla bir şey yapamaz. İşte 15 Temmuz'da bunu denediler, derslerini aldılar mı Onlara dersini verdiniz mi Millet iradesi neyse, bizim de istikametimiz odur. Daha güçlü, bölgesinde daha güvenli bir Türkiye için 'evet' diyoruz. Hizmetin, yatırımların, dev projelerin daha çabuk, zaman kaybetmeden yapılması için 'evet' diyoruz.