Başbakan Yıldırım'dan 2018'de 5 bin engelliye kadro müjdesi

Başbakan Yıldırım Engelli KPSS'nin geçerlilik süresinin de dört yıla çıkartıldığını ve 2018 yılında 5 bin engelliye daha kamuda iş verileceğini söyledi.

ntv.com.tr 03.12.2017 - 12:20 | Son Güncelleme : 03.12.2017 - 12:34

Başbakan Yıldırım'dan 2018'de 5 bin engelliye kadro müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım 3 Aralık Dünya Engelliler gününde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

Başbakan Yıldırım, AK Parti iktidarında engellilerin toplumla kaynaştığını söyledi. Ulusal ve uluslararası alanda başarıyı yakalan engellileri tebrik eden Yıldırım, engelli vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirtti. 

Yıldırım, "Engelli-engelsiz diye bir ayrım yapmamız söz konusu olamaz" dedi. Yıldırım, kamu kuruluşlarına hiçbir engellinin zorlanmadan erişebilmesi için bakanlıkların çalışma yaptığını söyledi. 

Başbakan KPSS'yle 2018 yılında 5 bin engellinin daha işe alınacağını duyurdu. 

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle;

Evde bakım uygulamasını başlattık. Bugün itibariyle 500 binin üzerinde kardeşimize bu hizmeti sunuyoruz. Özel bakım merkezlerinin sayısı beş kat arttı. Anneleri dinlendirmek için saatlik bakım uygulaması da ayrıca veriliyor.

Sosyal yardımlara kullanılan kaynağı 15 yılda tam 27 kat arttırdık. Bir buçuk milyardan 38 milyara çıkardık. İşkur eliyle engelli kardeşlerimize iş aş sağladık. 2002'de devlette 5 bin civarında engelli çalışırken bugün bu sayı 50 binin üzerine çıkmıştır.

Her alanda sizin için çok daha güzel hizmetler yapacağız. Hayatın her alanında yanınızda olmaya devam edeceğiz.

Engelli KPSS'nin geçerlilik süresini 2 yıldan 4 yıla çıkardık. 2018 yılında da 5 bin kişiyi daha işe alacağız.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...