Başbakan Yıldırım'dan birlik mesajı

Diyarbakır'da konuşan Başbakan Yıldırım, "Biz yaşatmak için varız. Bir olacağız, beraber olacağız, birlikte Türkiye olacağız" dedi.

İHA - ntv.com.tr 28.05.2016 - 17:13 | Son Güncelleme : 28.05.2016 - 17:49

binali-yıldırım.jpg
Arşiv

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır’da Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.

Yıldırım, millete hizmet etmekten başka hiçbir dertlerinin olmadığını belirterek, "Vatandaşı sevmek, çukurlar kazıp, el bombaları atmak değildir. Vatandaşı sevmek onu yaşatmaktır, biz yaşatmak için varız. Vatandaşın rahatı için yolları böldük ama vatanı asla bölmez ve paylaşmayız. Yapacağımız iş basit. Bir olacağız, beraber olacağız, birlikte Türkiye olacağız" dedi. 

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır’a yakışacak bir havalimanı yaptıklarını belirterek faaliyete soktuklarını söyleyerek şunları ifade etti:

"Allah’a şükür Diyarbakır’a yakışan bir havalimanına sahibiz. Bizim amacımız ülkemize, milletimize hizmet etmek. Bundan başka hiçbir derdimiz olmadı. 14 yıldır bunu yapıyoruz bundan sonra da aynısını yapma gayretinde olacağız. Bizim yıkmakla işimiz olmaz. Yolları böldük canları kurtardık, gönülleri birleştirdik, milleti kardeş ettik. Terör örgütü uzun süredir bölge başta olmak üzere ülkemizde vatandaşlarımızın canına, malına zarar vermeye devam ediyor. Artık yeter diyoruz. Buralar terörle yatıp terörle kalkmak zorunda değil. Bu anlamda Diyarbakır STK’larına ortaya koyduğu teröre karşı ortak duruşa teşekkür ediyorum. Beklediğimiz budur, teröre karşı tek yumruk, birlik beraberlik ve kardeşlik.

Diyarbakır’da tedavi için Ankara’ya, İstanbul’a yollara düşen otobüslerle giden ve perişan olan insanlar, artık Diyarbakır’da 4 güzel hastanemiz var. 400 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile 300 yataklı Çocuk Hastalıkları ve Kadın Doğum Hastanesi var. Diyarbakır’da 10 sene önce hastanedeki özel odalar 87 iken bu gün bu sayı bin 200’e çıktı. Hastanelerimiz adeta bir otel konumunda olacak. Diyarbakır’da 3 ambulansımız vardı, ama bugün 100’den fazla ambulansımız ve icabında helikopterlerle Ankara, İstanbul’a hasta götüren imkanlar var. Vatandaşa değer vermek budur, vatandaşı sevmek, çukurlar kazıp, el bombaları atmak değildir. Vatandaşı sevmek onu yaşatmaktır, biz yaşatmak için varız. Vatandaşın rahatı için yolları böldük ama vatanı asla bölmez ve paylaşmayız. Yapacağımız iş basit. Bir olacağız, beraber olacağız, birlikte Türkiye olacağız. İstikametimiz belli

Bu topraklarda 33 medeniyet geldi geçti bundan sonra da kıyamete kadar kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize zarar vermek isteyen kim olursa olsun buna asla fırsat vermeyeceğiz. Bunu sadece biz yapmayacağız beraber yapacağız. Bunu özellikle sizlerden bekliyorum. STK temsilcileri ve kanaat önderlerinden bunu bekliyoruz."

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİN HAYATIMIZI KARARTMASINA MÜSAADE ETMEYELİM" 

Konuşmasında terör örgütlerine sert tepki gösteren Başbakan Binali Yıldırım, vatandaşlara terör örgütlerinin hayatları karartmasına müsaade etmeme çağrısında bulundu.

Başbakan Yıldırm, “Amaçlarının ne olduğu belli olmayan, gündemlerini bile beli olmayan hakim güçlerin oluşturduğu ve bunların oyuncakları olan bu terör örgütlerinin hayatımızı karartmasına asla müsaade etmeyelim. Gün bugündür. Meydandaki coşku bize yeter artık. Diyarbakır terörle anılmak istemiyor. Peygamberler şehri artık zaman kaybetmek istemiyor. Gelişmesini ilerlemesini tamamlamak istiyor. Fidan gibi gençlerimizin toprağa düşmesini istemiyor. Gençlerimizin Türkiye için üretmesini istiyor. Onun için gençlerimize buradan bir çağrım var, bu çıkmaz yoldan vazgeçin. Ananızın, babanızın milletinizin bağrına gelin teslim olun. Hep beraber bu kutlu yürüyüşü sürdürelim. Genç yaşta hayatınızı karartan bu şer odaklara izin vermeyin" diye konuştu.

"ARAMIZA NİFAK TOHUMU SOKMAYA ÇALIŞANLARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ" 

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır’ın Tanışık köyü Dürümlü mezrasındaki 16 kişinin kendi hayatlarını hiçe sayarak 15 tonluk bombanın başka yerde patlatılmasına izin vermediğini ve büyük bir fedakarlık yaparak canlarını teslim ettiğini söyledi. Terör örgütü tarafından patlatılmak istenilen 15 ton bombanın hedefine gitmesine izin vermeyen 16 köylüyü rahmetle anan Başbakan Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Türkiye ayağına bağ olan bu terörle yoluna devam edemez. Bundan sonra hizmetlerimize kaldığımız yerden aynı kararlılıkla sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde devam edeceğiz. Aramıza nifak tohumu sokmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Terör örgütleri, onları içeriden ve dışarıdan destekleyenler yaptıklarından dolayı günü gelecek bu milletin yüzüne bakamayacaktır."

Sayfa Yükleniyor...