Başbakan'a soru: Rize'deki 9 bin CHP'li kim?

Başbakan Erdoğan'ın CHP Hakkari mitingiyle ilgili açıklamalarına yanıt veren Gürsel Tekin, 11 bin oy aldıkları Rize'deki 20 bin katılımlı mitingi sordu.

Anadolu Ajansı 26.05.2011 - 22:35

Başbakan'a soru: Rize'deki 9 bin CHP'li kim?

''Şimdi bir moda başladı. AKP'nin dışındaki bütün mitingler izleniyor ve fişleniyor. Mitingleri fişleyen bir başbakanla karşı karşıyayız.''

Partisinin Beylikdüzü, Avcılar ve Küçükçekmece ilçelerindeki seçim çalışmalarına katılarak, esnaf ziyaretinde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin bu sözlerin ardından Rize mitingine değindi.

Tekin, 'Biz Rize'nin tamamında 11 bin oy almışız. Polis verilerine göre 20 bin kişilik bir miting yaptık. Şimdi bu 9 bin kişi nereden geldi? Herhalde başbakan bunu fişlemelerle ortaya çıkaracaktır" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun Başbakan'ın kimyasını bozduğunu ve bu nedenle Başbakan'ın ağır üsluplar kullandığını belirten Tekin, "Ben 35 yıldır siyaseti takip eden bir insan olarak bugüne kadar hiçbir başbakanın ve siyasetçinin bu üslubu kullandığını görmedim. En son mitingler kimyasını bozdu" dedi ve şunları söyledi:

"Şimdi yeni bir moda başladı. AKP'nin dışındaki bütün mitingler izleniyor ve fişleniyor. Mitingleri fişleyen bir başbakanla karşı karşıyayız. AK Parti tarihe kara sayfa olarak geçecektir. 12 Eylül cuntasında faşistler fişlerdi, şimdi başbakan fişliyor.

Gerekçe de 'Efendim Hakkari'de siz şu kadar oy almıştınız, bu kadar insan niçin mitinge geldi?' Türkiye'de hangi mitingi yapmışsak hepsi büyük mitingler olmuştur. En son mitingimiz Rize'de oldu.

Başbakan'a sorarım; 'Biz Rize'nin tamamında 11 bin oy almışız. Polis verilerine göre 20 bin kişilik bir miting yaptık. Şimdi bu 9 bin kişi nereden geldi? Herhalde başbakan bunu fişlemelerle ortaya çıkaracaktır. Sabırsızlıkla bekliyorum. Burada BDP olmadığına göre büyük olasılıkla başbakanın katkısıyla 9 bin AKP'li gelmiştir...

Başbakan'a çağrı yapıyorum; Gümüşhane, Rize ve Bayburt'un cevabını istiyorum. Mutlaka orası ile ilgili talimat vermiştir. Buradaki vatandaşlarımızın sicillerini açıklasınlar.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...