Başesgioğlu: Kaset bize oy kaybettirmez

MHP’nin milletvekili adayı Murat Başesgioğlu, partisindeki kaset skandalının küresel güçlerin komplosu olduğunu savundu. Vatandaşın partisini sahiplendiğini söyleyen Başesgioğlu, “MHP oy kaybetmeyecektir” dedi.

11.05.2011 - 14:35

AK Parti’den ayrılarak MHP’den milletvekili adayı olan Murat Başesgioğlu, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı.

Başesgioğlu, partisinde istifalara neden olan kaset skandalıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Murat Başesgioğlu, şunları söyledi:

“Bu olayda hedef MHP’nin kurumsal kimliğidir. Normal zamanlarda kimse bu hareketlerin üzerine gitmez, istenen MHP’nin oylarına azaltmaktır. Bunun savunulur bir yanı yok. Ancak böyle bir komploya maruz kalan arkadaşlarla ilgili Devlet Bahçeli açıklama yaptı. Ve arkadaşlar istifa etti. Kimse MHP’nin bundan oy kaybedeceğini düşünmesin.

Türk siyaseti bundan medet umamalı. Malesef biz politikayı Bizans’tan aldığımız için hala aynı şekilde devam ediyor. Vatandaşın MHP’yi sahiplenmiş bir hali var. Yeni Meclis’te MHP’nin çok güçlü bir şekilde yer alacağına vatandaşımız inanmış.

Bazı küresel güçler tüm milli hareketlere karşı savaş açmışlar. En büyük hedef de MHP. İki partili bir Meclis’i istiyorlar, Türk Milleti yazmayan bir Anayasa istiyorlar. MHP’yi bu konuda kendilerine engel görüyorlar. Oysa MHP’nin etkisi aldığı oyun kat ve kat üstündedir. Hesap edenler MHP’yi hesaba katmalıdır. Burada birçok suç unsuru var. Türkiye’de hiçbir şey saklı kalmaz, MHP’nin başına bu komployu örenler de ortaya çıkacaktır.

Polemiğe girmek istemiyorum ama siyasetçiler sürekli toplumun önündedir. Bir siyasetçinin kendisini sorgulayıp, bedelini ödediği bir hareketi bir siyasi partiye mal etmek doğru değil. Bu insani zafiyettir ve bir partiye bunu mal etmek olmaz. Bunun toplumda da karşılığı yok.

12 Haziran’a kadar olan süreç, bir de 13 Haziran’dan sonra olan süreç var. Şu an siyaset çok sert üslupla gidiyor. 13 Haziran’dan sonra Türkiye birleşmeli. Türkiye her şeyden önce 13 Haziran’da mili birliğini gerçekleştirmek istiyor. MHP’nin güçlü bir şekilde temsil edilmesi milletimizin geleceği için çok önemlidir.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...