Aydın Bulut’un ilk uzun metraj filmi ''Başka Semtin Çocukları'' vizyona girdi.

Gazi Mahallesi’nde 21 günde çekilen filmin başrollerini Mehmet Ali Nuroğlu, İsmail Hacıoğlu, Volga Sorgu, Ertan Saban, Eyşan Özhim, Bülent İnal ve Özge Özder gibi tanınmış isimler paylaşıyor.

İlk gösterimini 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapan ''Başka Semtin Çocukları'' bu festivalden Volga Sorgu Tekinoğlu'yla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Türker İşçi'yle En İyi Sanat Yönetmeni ve Aydın Bulut ile Behlül Dal Genç Yetenek ödüllerini alarak dikkatleri çekti.

İstanbul’un varoşlarındaki “kayıp hayatların” hikayesini anlatan filmin senaryosunu Aydın Bulut ve Serkan Turhan yazdı.

Festival gösterimlerinin ardından yoğun tartışmalara neden olan film, Gazi Mahallesi’nde yaşayan iki yakın arkadaşın “başka bir hayat” özlemi içinde, bulundukları ‘çöplükten’ kurtulma hayallerini ve bu hayalleri gerçekleştirebilmek için ödemek zorunda oldukları “bedelleri” konu alıyor. Filmin hikayesi kısaca şu şekilde:

Gazi Mahallesi'nde yaşayan iki yakın arkadaşın başka bir hayat özlemi içinde, bulundukları çöplükten kurtulma hayallerini ve bu hayalleri gerçekleştirebilmek için ödemek zorunda oldukları bedeller vardır. Güneydoğu'daki operasyonlarda gösterdiği kahramanlıkla askerden 1 ay erken terhis edilen Semih (Mehmet Ali Nuroğlu), askerden döndüğü gün kardeşinin cenazesiyle karşılaşır ve onun katilini aramaya başlar.

Kardeşinin katilini bulmak için harekete geçtiğinde cevaplanması zor sorularla dolu bir başka savaşın içine sürüklenen Semih, gerçeğin arayışı içinde iz sürerken, kaybedilen şeyin sadece kendi kardeşinin hayatı olmadığını görür.

Semih, öteki İstanbul'da kaybetmeye mahkum edilmiş hayatların öfke ve çaresizlik duygularıyla beslenen sert yüzüyle de hesaplaşmak zorunda kalacaktır.

Yönetmen: Aydın Bulut
Oyuncular: Mehmet Ali Nuroğlu, Eyşan Özhim, Bülent İnal , İsmail Hacıoğlu
Senaryo: Serkan Turhan, Aydın Bulut
Tür: Dram
Dil: Türkçe
Süre: 95 dk.
Web Sitesi: http://baskasemtincocuklari.com/