Baydemir: Allah’tan reva mı?

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Başdemir, Bingöl’de iki yıl önceki saldırıyla ilgili olarak genç bir kızın gizli tanık ifadesiyle ömür boyu hapis cezasına mahkum edilmesine tepki gösterdi. Baydemir, “Allah'tan reva mı bu? Böyle kardeşlik olmaz. Böyle halklarımız kucaklaşamazlar” dedi.

03.03.2013 - 09:57

Baydemir: Allah’tan reva mı?

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Başdemir, BDP'nin Genç İlçe Örgütü’nün yemeğine katılmak için geldiği ilçede partililere hitap etti.

Bingöl'de iki yıl önce polis otosuna düzenlenen saldırıyla ilgili yargılanan Gülsüm Koç'un gizli tanık ifadesiyle müebbet hapis cezasına çarptırıldığını hatırlattı.

Osman Baydemir, şunları söyledi:

“Bingöl halkının bir evladı olan gencecik lise öğrencisi Gülsüm, ömür boyu hapse mahkum edildi. Allah'tan reva mı bu? Böyle kardeşlik olmaz. Böyle adalet tecelli etmez. Böyle halklarımız kucaklaşamazlar. Gelin bu hukuksuzluktan, bu adaletsizlikten biran önce vazgeçin."

KCK davasından bir süre önce tahliye edilen Yenişehir Belediye Başkanı BDP'li Fırat Anlı da “Siz ne mutlu Türküm derseniz, buradaki insanlarda ne mutlu Kürdüm der" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...