Akçakocayı ziyaret eden Deniz Baykal, AKP’lilerin iktidarı yakınlarının zenginleşmesi için kullandığını öne sürdü.

Baykal, ''Dokunulmazlık zırhına saklanarak devletin imkanlarını kullanıp yakınlarına aktarmak güzel bir iş değildir. Buna son vermek lazım" dedi.

Baykal, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak'ı makamında ziyaret etmesinin ardından belediye binası önünde vatandaşlara seslendi.

Buradaki konuşmasında, 20 yıl aradan sonra CHP'nin Akçakoca'da seçimi kazanmasının tesadüf olmadığını belirten Baykal, ''Akçakoca halkına yürekten teşekkür ediyorum. Sayın Albayrak'ı ve ilçe örgütünü de gönülden kutluyorum. Bu, ciddi bir çalışmanın sonucu elde edilmiş başarı, bilinçli bir çalışma, tesadüfü değil. Örnek bir çalışma ortaya koydunuz. Bu yerel seçimlerdeki başarı, genel seçimlere ivme katacaktır'' dedi.

Akçakocalılar'ın yerel seçimde verdiği kararın Ankara'ya giden yolları da etkilediğini vurgulayan Baykal, ''Akçakoca'yı Albayrak'a verdiniz, Ankara'da hükümetin yarısı değişti. İnşallah genel seçimlerde hepsi değişecek. Yeni bir başlangıcı bekliyoruz. Buna ihtiyacımız var. Halka tepeden bakarak, baskı yaparak, kömür dağıtarak, milletin düşüncelerini yok sayarak, elindeki iktidarı yakınlarının zenginleşmesi için kullanarak, hukuku, adaleti, yargıyı kullanarak bu işleri götürmek mümkün değil. Arkadaş senin krizin yok, millet işsizlikten kırılıyor. Esnaf zor durumda. Fındık üreticisine bak. Biz bunların gereğini yapacağız inşallah'' şeklinde konuştu.

"YOKSULLUK VE YOLSUZLUĞUN ÜZERİNE GİDECEĞİZ"
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Yolsuzluk ve yoksulluğun üzerine hep birlikte gideceğiz'' dedi.

Düzce'nin Yığılca ilçesini de ziyaret eden Deniz Baykal, burada da, ''Sizlerin partimize ve başkan Bünyamin Şahin'e verdiğiniz destekten çok gurur duydum. Hepinize teşekkür ederim. Yığılca, dayanışmada örnek bir ilçe. Önümüzdeki genel seçimlerde de aynı bağlılığın gösterilmesini sizlerden bekliyorum. Yolsuzluk ve yoksulluğun üzerine hep birlikte gideceğiz Allah'ın izniyle, önümüzdeki genel seçimlerde'' diye konuştu.