Baykal güzel günleri müjdeledi!

CHP Genel Başkanı, ''Bugün yaşadığımız sıkıntıları, sorunları inşallah yakın bir zamanda arkamızda bırakacağız. Milletçe nice güzel günleri göreceğiz'' dedi.

Anadolu Ajansı 02.08.2009 - 00:58

Baykal güzel günleri müjdeledi!

CHP Genel Başkanı Baykal, Antalya'da, Konyaaltı Belediyesi'nce düzenlenen Feslikan Yaylası Şenlikleri'ne katıldı.

Şenliğin açılışında konuşan Baykal, Türkiye'de yaşanan yanlışlıklar ve haksızlıklar ile bunların çözüm yollarının farkında olduklarını, Türkiye'nin daha iyi ve güzel günlere gideceğini söyledi.

Türkiye'nin yaşadığı sıkıntıların aşılacağını belirten Deniz Baykal, ''Yanlışlıkları, haksızlıkları, olumsuzlukları hep biliyoruz. Bunların nasıl çözüleceğinin de farkındayız. Hiç merak etmeyin, o dertler çözülecektir. Türkiye'deki sıkıntılar aşılacaktır. Türkiye'nin önü aydınlıktır, yolu açıktır. Bugün yaşadığımız sıkıntıları, sorunları inşallah yakın bir zamanda arkamızda bırakacağız. Milletçe nice güzel günleri hep beraber yaşayacağız'' dedi.


CHP Genel Başkanı konuşmasının ardından sanatçı Selda Bağcan'ın konserini izledi.

Selda Bağcan, konser sırasında Ergenekon soruşturmasına ilişkin eleştirel görüşlerini dile getirdi.

Gazetecilere, ''Hadi Ergenekon için konuşuyorum yazın bakalım. İçeride suçsuz insanlar da yatıyor yazık değil mi?'' diyen Bağcan, ardından CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a dönerek, ''Sayın Genel Başkanım, içeri alırlarsa beni kurtarırsınız değil mi? Korkmasalar sizi de içeri alacaklar ama korkuyorlar'' diye espri yaptı.

Bu sözlere gülerek karşılık veren Baykal, konserin ardından Selda Bağcan'a plaket verdi.

Baykal, Selda Bağcan'ın sadece sesiyle, şarkılarıyla değil, hayat çizgisi ve siyasi duruşuyla da önemli bir sanatçı olduğunu söyledi.

"DENİZ BAYKAL OLMASAYDI..."
Selda Bağcan da, Baykal'a, ''Deniz Baykal olmasaydı Türkiye farklı mecralara kayabilirdi. Ben de huzurlarınızda onun siyasi duruşuna ve siyasi çizgisine teşekkür ediyorum sağ olun sayın genel başkanım'' sözleriyle teşekkür etti.

Baykal, sanatçı Kubat'ın konserini de izledi. Bu sırada Baykal ile görüşmek isteyen bir kişi ise güvenlik görevlilerince engellenerek uzaklaştırıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...