Baykal: TSK suikast planlayacaksa...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddialarını “doğru ya da yanlış çıksa da vahim” olarak niteyen CHP lideri Deniz Baykal “TSK, bir devlet büyüğüne suikast girişiminde bulucaksa, bu sözün bittiği yerdir” dedi.

Haberler 28.12.2009 - 09:26

Star televizyonuna konuşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddiasıyla 8 askerin gözaltına alınması ve Özel Kuvvetler’deyapılan aramayı değerlendirdi.

Baykal, "Burada sözkonusu olan Bülent Arınç' a akli dengesini yitirmiş kötü niyetli birinin suikast yapacağı iddiası değil. Hükümet tarafından TSK'nın böyle bir suikast yapabilceğinin düşünülmüş olmasıdır. Bunun kondurulması bile vahimdir... Düşünün eğer TSK bir devlet büyüğüne böyle bir suikast girişiminde bulunacaksa daha fazla bir şey söyleyemeyiz, bu sözün bittiği yerdir" dedi.

Baykal, hükümet ile TSK arasındaki güvensizlik ortamını değerlendirmek isteyenler olabileceğini söyledi ve "Böyle bir güvensizlik ortamı yaratırsanız bu iki kurumu birbirine düşürmek isteyenler her türlü fitne fesatı araya sokabilirler" dedi.

Sayfa Yükleniyor...