Baykal’dan Başbakan’a: Palyaço

CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan’ın tutarsız davranmakla suçlayarak “Hem PKK atına binecek hem de milli bütünlük atına bineceksin. Senin bu çift ata binme maceran sirklerde olur, palyaçolar yapar” dedi.

Anadolu Ajansı 24.11.2009 - 18:19

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin grup toplantısında İzmir’de DTP konvoyuna yapılan saldırıyı değerlendirdi.

Baykal, şöyle konuştu:

''Başbakan 'PKK bayrağı açarsan böyle olur' diyor. Sayın Başbakan Allah aşkına sen şu işte kafanı bir netleştirsen. PKK bayrağını açmak Türkiye'nin nerelerinde suç, nerelerinde değil? Türkiye'de PKK bayraklarının açılmadığı yer mi var? Sen bugüne kadar PKK bayraklarının açılmasına göz yuman Başbakan değil misin? Bunu alıştıran sensin, buna göz yuman sensin?

Başbakan açmazı, hem PKK karşısında işbirliği, hem de vatandaşın karşısında şikayetçi konumuna girmenin tutarsızlığı. Hem PKK atına binecek hem de milli bütünlük atına binecek, ikisini birden götürecek. Senin bu çift ata binme maceran sirklerde olur, palyaçolar yapar. İki ata binme numarasını burada sürdüremezsin. Tercihini yap.

Çok tehlikeli bir şey. Türkiye'yi, toplumu dağıtıyorsun, parçalıyorsun. Türkiye üzerinde ameliyata izin vermem'' diyor. Vay, vay, vay. Eğer Türkiye üzerinde ameliyat yapılacak ve Başbakan buna izin vermediği için bu yapılmayacaksa vay Türkiye'nin haline.

Başbakan 'Tabi onlar alınmazlar, onların çocukları oralarda şehit olmadı' diyor. Ne demek istiyorsun. Çocuğu şehit olan var, olmayan var. Ama herkes çocuğunu askere gönderiyor. Herkesin çocuğunun hesabını soracak noktada mısın sen?

Türkiye'yi karıştırmaktan uzak durmasını tavsiye ediyorum, hukukun içine girmesini tavsiye ediyorum, Anayasanın içine girmesini tavsiye ediyorum, etnik kimlikle oynamamasını tavsiye ediyorum, Türkiye'nin tarihini Türkiye'ye yönelik suçlama yapmak için kullanmaktan uzak durmasını tavsiye ediyorum.“

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...