Numan Kurtulmuş: Bazı maddelerde anlaşmazlık var

Numan Kurtulmuş, MHP ile yürütülen anayasa çalışmalarında bazı anlaşmazlıklar olduğu iddialarını doğruladı ve ekledi: Son rötuşlar yapılıyor. Son noktaya geliyoruz.

Haberler - NTV Haber 08.12.2016 - 12:08

Numan Kurtulmuş: Bazı maddelerde anlaşmazlık var

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti ile MHP arasında yürütülen anayasa çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İki parti arasında "cumhurbaşkanının Yüce Divan'a sevki" başlığında anlaşmazlık yaşandığı iddialarına değinen Kurtulmuş, "Bazı maddelerde anlaşmazlıklar var ama son rötuşlar yapılıyor. Son noktaya geliyoruz" dedi.

Kurtulmuş, "MHP ile bazı maddeler üzerinde farklılıklar var. Bunların giderilmesi için çalışılıyor. Önümüzdeki günlerde bu düzenleme Meclis'e gönderilecektir. Ümit ederim ki Meclis'ten 367'yi alır, 367'yi geçerse bile millete gidecek.Milletimiz için şeffaf bir süreç yürütülüyor" diye konuştu.

"KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİL"

Kurtulmuş, TBMM Başkanvekili Bahçekapılı'nın Almanya'da alıkonulmasına da tepki gösterdi. Bahçekapılı’ya yapılan muamelenin, diplomatik teamüller bakımından, iki ülkenin dostane ilişkileri bakımından kabul edilebilir bir durum olmadığını söyleyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Açık bir şekilde bütün diplomatik teamüllerin ihlalidir. Alman hükümetinden, Alman tarafından beklentimiz şudur, eğer bu mesele belli bir amaçla yapılmadıysa, yani Alman hükümetinin bu konudaki tavrı, diplomatik teamüllere uygunsa, ‘Bu işlemi yapmış olan oradaki memurlar hatalı, kusurlu davrandılar’ diyorlarsa, bu hatalı, kusurlu davranan memurlar ortaya çıkarılsın ve bunlarla ilgili gerekli düzenlemeler yapılsın. Bunlarla ilgili gerekli tedbirler alınsın." 

Sayfa Yükleniyor...