BBP: Ha ahlaki terör ha bölücü terör

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, MHP'li bazı parti yöneticilerinin internette yayınlanan görüntülerine ilişkin, ''Ahlaki terör bölücü terör kadar tehlikelidir'' değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Ajansı 10.05.2011 - 15:00

BBP: Ha ahlaki terör ha bölücü terör

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, bazı MHP'lilerle ilgili internetle yayımlanan görüntülere ilişkin bir soru üzerine, ailenin kutsal bir kavram olduğunu belirterek, ''Aile hayatının çökme tehlikesiyle karşı karşıya olması, ahlaki terör bizim için bölücülük kadar, bölücü terör kadar tehlikeli bir olaydır'' dedi.

''Ülkücü imanlı ve ahlaklı olmalıdır'' diyen Topçu, şunları kaydetti:

''Merhum Alpaslan Türkeş'in etrafına topladığı ülkücülere ilk sözü; 'ülkücü imanlı ve ahlaklı olmalıdır' şeklindeydi. Geçmişten bugüne Türlük gurur ve şuuru; İslam ahlak ve fazileti geçmişten günümüze bizim en önemli şiarımız olmalıdır. Ülkücüyüm diyenin de buna dikkat etmesi gerekir. Siyasetin ahlakı bitti.

Bunları eleştirince röntgenci diyorlar. Bu işi yapanlar 'Ben hanıma hesap veririm, kimseye vermem, benim özelime karışmayın' diyorlar. Bu tür olaylar vakai adiye haline geldi, sıradanlaştı. Aile bizim kutsalımızdır. Bunları demesek bu tür vakıaları meşrulaştırmış oluruz. Benim en büyük korkum, bu tür hadiselerin toplumda normal algılanır hale gelmesi olur.''

BBP lideri, partisinin önceliğinin ahlak ve maneviyat olduğunu söyledi. Avrupa Birliği uyum yasalarını da eleştiren Topçu, ''Bu yasalarla birlikte Türkiye'de zina suç olmaktan çıkmıştır. Birileri zinayı suç olmaktan çıkardı, birileri ise bunun şu anda görüyoruz ne yazık ki uygulayanı oldu. Biri suç olmaktan çıkardı, diğeri uyguladı'' şeklinde konuştu.

Yalçın Topçu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kaset skandalları hakkında ''Okyanus ötesi'' sözlerine ilişkin bir soruya da, ''Bunlar muvazenesiz açıklamalar, çok sıkıntılı günler yaşıyor; belli ki ölçüsünü, muvazenesini kaybetmiş durumda. Talihsiz açıklamalar bunlar, insaf diyorum'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...