BBP'den Yazıcıoğlu'na suikast şüphesi iddiası

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasında ölümüyle ilgili "suikast şüpheleri" yüksek sesle dillendirilmeye başlandı. BBP Ankara İl Başkanı, bu yönde bir açıklama yaptı.

NTV Haber 02.04.2009 - 15:02

BBP'den Yazıcıoğlu'na suikast şüphesi iddiası

BBP Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok, Haber Türk Gazetesine verdiği röportajda kazadan 15 gün önce suikast ihbarı aldıklarını ama doğrulatamadıklarını söyledi; yine kaza öncesi Yazıcıoğlu'nun kişisel bilgilerinin yer aldığı laptopun da çalındığını vurguladı.

GSM şirketinin verdiği koordinatlara rağmen enkaza 47 saatte ulaşıldığını hatırlatan Bozok "3. gün seyyar baz istasyonu kuruldu. Bu işlem neden ilk gün yapılmadı?” diye sordu.

Ayrıca Kayseri Valisi'nin açıklamalarını da hatırlatan Bozok, "Vali, 'Yazıcıoğlu hastaneye götürülüyor’ dedi. Bu sözler kurtarma çalışmalarını yavaşlattı. Bilgi valiye nereden geldi?” diye sordu.

Bu arada, Anadolu Ajansından da bir iptal haberi geldi. Ajans, Kayseri Valisinin sözkonusu sözleri ile ilgili haberini, 8 gün sonra, "kesin teyidi alınamadan oluşturulduğundan iptal edilmiştir." notu geçti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...