CHP'li Gürsel Tekin'den "bedelli askerlik" açıklaması

CHP'li Gürsel Tekin, iktidar olmaları durumunda bedelli askerlik yapanların askerliklerini iptal edeceklerini söyledi.

ntv.com.tr 18.08.2015 - 12:07

CHP'li Gürsel Tekin'den "bedelli askerlik" açıklaması

"İktidar olursak bedelli askerlik yapanların askerliğini iptal edeceğiz."

Dikkat çekici açıklama CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'den geldi.

Habertürk'e konuşan Tekin, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yaşanan terör olaylarına değinen Tekin, 'olağanüstü bir durum varsa siyasilerin çocuklarının askere gitmesi gerektiğini' söyledi.

"Bütün nimetlerden bizim çocuklarımız yani siyasetçilerin çocukları faydalanacak, külfetleri de yoksul ailelerin çocuklarına yükleyeceğiz... Bunu kabul etmek mümkün değildir" diyen Gürsel Tekin şu ifadeleri kullandı:

"Bütün o bedelli olanları iptal edeceğiz. Bakın sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu reddetti bedelli askerliği. Kaç tane siyasetçinin oğlu bedelli askerliği reddedebildi? Bu bedelliyi çocuklarınızı kurtarmak için mi çıkardınız? İktidar olursak bedelli askerlik yapanların askerliğini iptal edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak şuna emin olmanızı istiyorum, baştan 7 Haziran'dan itibaren sayın Genel Başkanımız, MYK'mız, parti meclis üyelerimiz, vekillerimiz bir tek şeye odaklandı; bu terör yangınını nasıl söndürebiliriz? Bu yangın konusundan nasıl bir katkımız olabilir. Sayın Davutoğlu dün aynen şu cümleyi kullandı; çok çaba sarf ettim. Sayın Davutoğlu bir çaba sarf etmediniz. Kimseyi kandırmayın. "

Sayfa Yükleniyor...