Belediye başkanına silahlı saldırı

İzmir'in Güzelbahçe İlçesi Belediye Başkanı Mustafa İnce silahlı saldırıya uğradı.

NTV Haber 03.12.2017 - 02:20

Belediye başkanına silahlı saldırı

İzmir'in Güzelbahçe İlçesi Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin  silahlı saldırıya uğradığı bildirildi.

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin silahlı saldırı sonucu yaralanmasına ilişkin, "Kendisiyle görüşme şansım oldu. Sağlık durumu çok çok iyi. Canına yönelik bir endişe taşımıyoruz ama bacağındaki kurşun nedeniyle ameliyata alınacak" dedi.

Sındır, İnce'yi ziyareti sonrası İnce'nin eşinin kullandığı araçla evine gittiği sırada arkadan yaklaşan bir aracın çarparak durmalarına neden olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Sındır, şöyle devam etti:

"Tahminen belediye başkanımız takip edildi. Evinin önünde aracının durmasına neden olacak bir müdahale sonrası araçtan indiğinde kendisine silahla ateş edildiğini ve bacağından vurulduğunu biliyoruz. Kendisiyle görüşme şansım oldu. Sağlık durumu çok çok iyi. Canına yönelik bir endişe taşımıyoruz ama bacağındaki kurşun nedeniyle bir ameliyata alınacak. Tüm ailesine geçmiş olsun diyorum."

"HAYATİ TEHLİKESİ YOK"

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gürkan Ersoy da Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin ateşli silah yaralanmasıyla hastanenin acil servisine getirildiğini söyledi.

İncenin sol dizinden yaralandığını belirten Ersoy, "Belediye başkanımızın hayati bir tehlikesi şu an için kesinlikle yoktur. Antibiyotik tedavisi, tetanoz aşısı, serum takılması gibi işlemler yapılıp, filmleri çekilmiştir. İleri tetkik ve tedavisi için şu anda özel kata yatırılmıştır" dedi.

"GAYET İYİYİM"

İnce, uğradığı silahlı saldırının Beşiktaş-Galatasaray maçını izlediği restorandan evine dönerken bir trafik kazası sonrası meydana gelen bir olay gibi göründüğünü söyledi.

Sağlık durumunun iyi olduğunu bildiren İnce, "Tüm sevenlerim merak etmesin, gayet iyiyim. Herkese sağlık diliyorum" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İnce'yi tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Kocaoğlu, "Belediye başkanımızın sağlık durumu çok iyi, tabii üzüldük. Kimseyi kırmayan, karıncayı bile incitmeyen bir belediye başkanımızın kimse ile problemi olmayan bir belediye başkanımızın bu şekilde saldırıya uğramasını şiddetle kınıyoruz. Umarız sorumlular yakalanır ve gereken cezaları alır. Bir an evvel de sağlığına kavuşmasını diliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...