Belediye kurbanlığı zehirledi!

Sakarya'da sahiplerinden kaçan dananın, belediye ekibinin müdahalesi sonucu telef oldu. Kullanılan iğnede zehirli madde olduğu iddia edildi.

Anadolu Ajansı 26.11.2009 - 20:30

Belediye kurbanlığı zehirledi!

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde kaçan bir kurbanlığı sakinleştirmek için yapılan iğnenin kurbanlık hayvanı telef ettiği iddia edildi.

Alınan bilgiye göre, Ozanlar Mahallesi'nde Nazmi Dizay adlı bir kişi ve diğer hissedarlar tarafından alınan dana, kamyonetten indirilmek istenirken kaçtı.

Kaçan ineği yakalamak için polis ekiplerinin yanı sıra belediyeye de bilgi verilerek, yardım istendi.

Çevre yolunda sıkıştırılan büyükbaş kurbanlık, atılan iki adet iğne ile sakinleştirilmek istendi. İğnelerin isabet etmesiyle yere düşen kurbanlık daha sonra yattığı yerden kalkamadı.

Olaya müdahale eden veteriner Ahmet Çokçetin yaptığı kontrolde hayvanın telef olduğunu belirledi.

Ölen kurbanlığın başında bekleyen hissedarlardan Dizay, aşırı doz kullanıldığını ileri sürerek, ''Belediyenin ekibi sakinleştirmek için iki tane iğne attı. Hayvan öldü. Bunların bayıltan iğneleri var, bayıltırsın kesersin. Sıradan adamın eline iğneyi vermişler atıyorlar. Veteriner geldi baktı 'bu iğne öldürür' dedi. Hayvana yazık oldu. Kurban edemeden murdar gitti'' diye konuştu.

'ROMPUN' YERİNE 'LYSTENON'
Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, kurbanlığa vurulan iğnelerin 'Lystenon' adındaki zehirli iğne olduğunu söyledi.

Yıldız, söz konusu iğnenin vurulduğu hayvanın doğrudan kalbinin çalışmasını durduğunu belirterek, ''Bugünden sonra hayvanı kaçıp da belediyeden yardım isteyen her vatandaşın kurbanlığı aynı sona uğramaya aday. Aynı iğneyi insana vursalar o da ölürdü. Hayvana vurulması gereken 'rompun' adlı iğne olmalıydı'' diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise kurbanlığın sakinleştirilmesinden önce sahiplerine bilgi verildiği, iğnenin muhtemel öldürme etkisi olabileceğinin bildirildiği ve sahiplerinin rızasıyla imza karşılığında iğne yapıldığı ifade edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...