Belediyeyle mahkemelik barmen başkan adayı

Denizli'de içkili lokal açma konusunda belediye ile mahkemelik olan barmen Zekai Serbest, yerel seçimlerinde bağımsız belediye başkan adayı oldu.

Haberler 23.02.2009 - 12:57

Barmen Zekai Serbest, adaylığını ilan ettikten sonra özellikle bar, pavyon ve içkili restoran sahiplerinden destek gördüğünü söyledi.

Lokal açmak için 2004 yılında Denizli Belediyesi'ne başvurduğunu anlatan Serbest, şehir merkezinde izin alamadığını belirterek, kendi talebini reddeden Belediye'nin yanında okul bulunan iki mekana içki ruhsatı verdiğini iddia etti.

Kendisine hiçbir altyapısı olmayan, deri sektörünün bulunduğu Tabakhane bölgesinde yer gösterildiğini ifade eden Serbest, ''Ben de bu yaklaşıma tepki göstermek amacıyla başkan adayı oldum'' diye konuştu.

Serbest, yaklaşık 22 yıl barmenlik yaptığını ve geçen yıl emekli olduğunu kaydederek, adaylık için afiş yaptırdığını, oy toplamak için motosikletiyle Denizli'de gezmeye başladığını, ciddi bir çalışma yaparak hatırı sayılır oranda oy almayı hedeflediğini söyledi.

"Alkol kullanan herkesten oy bekliyorum". diyen Serbest, ''Benim adım Zekai Serbest, her şey serbest'', ''Oyuna gelme, oyunu barmene kullan'' sloganlarıyla çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...