Berberin corona virüs testi pozitif çıktı, belde karantinaya alındı

Burdur'un Bucak ilçesinde karantinaya alınan beldede, yeni tip corona virüs (Covid-19) test sonucu pozitif çıkan berberin temas ettiği kişiler de tespit edildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.05.2020 - 09:20 | Son Güncelleme : 12.05.2020 - 16:38

Berberin corona virüs testi pozitif çıktı, belde karantinaya alındı

 Valiliğince, dün il genelindeki tüm berberlerde Covid-19 testi gerçekleştirildi. Bu kapsamda Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler beldesinde berberlik yapan A.T'nin test sonucu pozitif çıktı.

150 KİŞİYLE TEMAS ETMİŞ

Salgın hastalık ekibinin yaptığı çalışmada A.T'nin beldede aralarında tıraş ettiği vatandaşların da yer aldığı 150 kişiyle temasta bulunduğu belirlendi.

Bucak Devlet Hastanesinde tedavisine devam edilen berber A.T'nin, genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

BELDE KARANTİNAYA ALINDI

Hastalığın belde içinde yayılmasını ve başka yerleşim yerlerine taşınmasını önlemek amacıyla dün giriş ve çıkışları güvenlik şeridiyle kapatılan beldede, karantina süreci devam ediyor.

Bu arada, Kocaaliler Belde Belediye Başkanı Selahattin Gökçe, İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez ve İYİ Parti İl Genel Meclis üyesi Niyazi Bülbül tarafından faaliyete başlayan tüm berberlere koruyucu yüz maskesi siperlik dağıtıldı.

Test sonucu pozitif çıkan berberle temas eden Belediye Başkanı Gökçe, Sönmez ve Bülbül'e de Covid-19 testi yapılarak, evde karantinaya alındığı ve test sonuçlarının henüz çıkmadığı öğrenildi.

VİDEO: KUAFÖR VE BERBERLER GÜNLER SONRA KEPENK AÇTI

Sayfa Yükleniyor...