Beyoğlu ve Şişli’de yangın: 1 ölü

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bir evde çıkan yangını söndürmeye giden itfaiye ekipleri, park halindeki iş makinesi yüzünden olay yerine ulaşmakta zorlandı. Yangında felçli olduğu öğrenilen bir kişi hayatını kaybetti. Şişli'deki yangından kurtarılan bir kadın ise itfaiyeciye “Kahve içmeye de gelin” dedi.

Anadolu Ajansı 09.12.2013 - 11:38

Beyoğlu ve Şişli’de yangın: 1 ölü

Beyoğlu'nda ilçesi Kaptanpaşa Mahallesi’ndeki iki katlı bir evde, henüz belirlenemeyen bir nedenle sabah saatlerinde yangın çıktı.

Yangın kısa sürede büyüyerek bütün evi sararken, mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine Beyoğlu ve Şişli itfaiye ekipleri gönderildi.

Kısa sürede yangının çıktığı yere gelen ekipler, asfalt ve kaldırım yenileme çalışması nedeniyle yolda park edilmiş bir iş makinesi yüzünden olay yerine ulaşmakta zorlandı.

Olay yerine güçlükle gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, yangından çıkan duman iki katlı binayı ve çevresini sardı.

Bu sırada yangının çıktığı evin ikinci katında oturan bir kişi paniğe kapılarak ekipler olay yerine ulaşmadan aşağıya atladı.

Ayağından yaralanan kişi, ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

SU HORTUMU PATLADI
Uzun süre yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, bir yandan yangından çıkan dumanla mücadele etti. İtfaiyeciler, patlayan su hortumunu değiştirmeye de çalıştı.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat içinde tamamen söndürerek kontrol altına aldığı yangında birinci katta oturan felçli olduğu için yatalak olan Yaşar Kambur'un (60) hayatını kaybettiği belirlendi.

Olayı duyarak gelen Yaşar Kambur'un yakınları sinir krizleri geçirerek, gözyaşları döktü.

‘KAHVE İÇMEYE GELİN’
Öte yandan, Şişli ilçesindeki yangın ise can kaybı olmadan atlatıldı.

İnönü Mahallesi’ndeki 4 katlı bir binanın en üst katında çıkan yangını fark eden apartman sakinlerinin ihbarı üzerine Beyoğlu ve Şişli itfaiye ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen ekipler yangını kısa sürede söndürdü. Dumandan etkilenen ve apartmanda mahsur kalan Zeynep Ekşi ile Günay Gökçe, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Ekşi ve Gökçe'ye olay yerine gelen ambulansta ilk müdahale yapıldı. Günay Gökçe, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kendisini kurtaran itfaiye ekibine sarılan Zeynep Ekşi, "Çok teşekkür ederim. Bir gün de kahve içmeye gelin" dedi. İtfaiye eri de "İnşallah" karşılığını verdi.

YA MUM YA SİGARA
Yangının nasıl çıktığını soran basın mensuplarına Ekşi, "Biz dumana uyandık, aşağıya inemedik köşede kaldık, sonra itfaiye ekipleri bizi kurtardı. Yangın ya mumdan ya da sigaradan çıktı" diye konuştu.

Yangın nedeniyle dairelerinden dışarıya çıkan apartman sakinleri, durumun kontrol altına alınmasının ardından tekrar evlerine döndü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...