Başbakan Yıldırım: Bir tankımızın isabet aldığı bilgisi var

Başbakan Binali Yıldırım, Cerablus'ta bir Türk tankının isabet aldığı bilgisinin olduğunu ancak bu bilginin teyit edilmediğini söyledi.

başbakan-binali-yıldırım.jpg

Cerablus'ta bir Türk tankının isabet aldığı iddia edildi.

Bu iddia partisinin MYK toplantısı öncesinde gazetecilere açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım'a soruldu.

"Fırat Kalkanı harekatı sırasında 1 tankımızın isabet aldığı bilgisi var" diyen Yıldırım, bu bilginin henüz teyit edilmediğini kaydetti.

Yıldırım'ın gazetecilere yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

"Ümit ederim ki bu bayram sadece ülkemiz için değil, bölgemiz için de güzel günlerin habercisi olur. Ülkemizde geçtiğimiz 1.5 ay içerisinde fevkalade olaylar oldu. Büyük bir darbe girişimini milletimiz cesareti ile Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz dirayetiyle bertaraf etti. Ülkemizde birliği beraberliği yok etmeye çalışan terör örgütüyle amansız mücadelemiz sürüyor. 

Hudutlarımızın güvenliği sağlanana kadar, Suriye'nin güneyinde güvenli bir alan oluşturma faaliyetleri devam edecek, Fırat Kalkanı Operasyonu'ndan bahsediyorum. Aynı zamanda yurt içinde de belirlenmiş 10-12, terör örgütlerinin yuvalandığı bölgeleri de bertaraf etmek için askerimiz, jandarmamız, polisimiz, geçici köy korucularımız canla başla çalışıyor.

11 BİN 285 ÖĞRETMENİN GÖREVDEN ALINMASI

KHK'lerle, öncelikle yayınlananlarla, FETÖ irtibatlı kamuda istihdam edilenlerin memuriyetten çıkarılması yönünde bir karar alındı ve uygulamaya konuldu. Bölücü terör örgütünün faaliyetlerine katılmış, aracılık yapmış olan yerel yöneticiler ve memurlar olmak üzere benzer bir uygulamayı da başlatmış bulunuyoruz. 

Bunun ilk uygulaması Milli Eğitim'de başladı ve bugünlerde de İçişleri Bakanlığı, valilikler, belediyeler hakkında bu tip suça karışmış, bölücü terör örgütüne yataklık etmiş, destek olmuş, onlarla birlikte çalışmış, kamu kaynaklarının terör örgütünün amaçları doğrultusunda kullanılmasına rıza göstermiş veya izin vermiş olan belediye başkanı olsun, meclis üyesi olsun ve diğer kamu görevlileri için de benzer uygulama yapılacak. Bunların nasıl yapılacağı kararnamede açık şekilde belirtilmiştir."

"SADECE DAEŞ DEĞİL"

Bizim Cerablus'taki işimiz ülkemizin güney hudutlarını emniyet altına almak. Terör grupları zaman zaman sınırlarımız içerisindeki bölgelere roket ve füze gönderiyorlar. Şu ana kadar 29 civarında vatandaşımız hayatını kaybetti. Tehditleri ortadan kaldırmak için ÖSO'ya destek vererek bir operasyona başladık. 

Bu operasyonun amacı Suriye'nin toprak bütünlüğünü bozmak değil. Bu iki hususu yüzde yüz sağlayıncaya kadar devam edecek. Sadece DAEŞ değil, diğer terör gruplarıyla PYD ile mücadelemiz sürecek."

Sayfa Yükleniyor...