Transit gezegenlerin insan psişesi üzerindeki etkilerini değerlendiren bilgisayar donanımlı sistem ile büyük borsa endeksleri ve gezegensel hareketler arasında bağlantı kuruldu. Gezegenlerin birbirleri ile yaptıkları açılara pozitif veya negatif değerler veren matematik tabanlı sistem, borsa endekslerini dalgalandıran duygudurumu önceden tahmin edebiliyor. Bu sistem, teknik piyasa analisti Richard F. Schultz’a göre, uzun vadedeki işlev potansiyelini gerçekleştirmeye başladı.

Schultz’un Teknik Açı Osilatörü (TAO) adını verdiği sistem, yörüngelerinde hareket eden gezegenlerin yatırımcının ruh hali üzerindeki etkilerini bilimsel olarak ölçmek ve piyasadaki dalgalanmaları önceden tahmin etmek için hazırlanmış.

Schultz’a göre, sistemin gezegen hareketleri üzerinden öngördüğü psikolojik eğilimler ile piyasa hareketleri paralellik gösteriyor ve gözlemlenen korelasyonların şans ile meydana gelme olasılığı da sadece 1/10,000.

Schultz’un yürüttüğü bu araştırma, Astrologlar’ın çok uzun zamandır gezegenlerle ilişkilendirdiği arketipsel enerjilerin insan yaşamı üzerindeki etkilerinin gözlemlenebilir olduğuna dair sonuçlar ortaya koyuyor. Schultz’a göre, yaptığı çalışma, gezegenlerin hizalanmalarının ve açılarının da ölçülebilir şekilde sonuçlara etki ettiğini ve bunların öngörülebileceğini doğruluyor.

Kaynak: http://www.einnews.com/pr-news/29453-test-produces-significant-result-for-astrology