Bosch Termoteknik Japon klima devi Daikin’in yeni kliması “Nexura”yı tüketicilerle buluşturuyor

Türkiye’deki distribütörlüğü Bosch Termoteknik tarafından yürütülen Daikin’in, ısıtma ve soğutma işlevine sahip yeni ürünü Nexura havadan havaya ısı pompası sistemiyle çalışıyor. Dondurucu kış aylarında ısınmak, sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyenler Nexura konforu ile tüm yıl istediği atmosferi yaşayabiliyor.

31.05.2011 - 16:04

Bosch Termoteknik Japon klima devi Daikin’in yeni kliması “Nexura”yı tüketicilerle buluşturuyor

Bosch Termoteknik bireysel soğutma cihazlarında geniş yelpazedeki ileri teknoloji ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Normal bir radyatör gibi ısınan ve ekstra bir konfor sağlamak için ilave sıcak havayı odaya yavaş bir şekilde verebilen, ön panele sahip Nexura klima, enerji verimliliği ile dikkat çekiyor. Nexura’da bulunan alüminyum ön panel, klasik bir radyatörde olduğu gibi ısınma ve ilave ısıyı yayma özelliğine sahip... Nexura’nın bu özelliği kullanımı kolay uzaktan kumandasında bulunan ‘Radiant’ düğmesi ile aktif hale geliyor.

Nexura’nın düşük hava debili ünitesi, sıcak veya soğuk ortamı tamamen çevreleyerek konfor sağlıyor. Hava temizleme filtresi de temiz ve sağlıklı bir iç ortam havası yaratıyor. Sessiz bir odadaki ortam sesi ortalama 40dBA düzeyinde ölçülen Nexura, soğutma modunda 22dBA değerini ve Radiant ısıtma modunda ise 19dBA değerini geçmeyen yapısı ile havayı bir fısıltı sessizliğinde dağıtıyor.

Nexura, yenilenebilir bir enerji kaynağı olan havayı kullanarak, fosil yakıtlarla çalışan ısıtma sistemlerine kıyasla enerji verimliliğine daha fazla katkıda bulunuyor. Nexura, inverter teknolojisi ile odanın ısıtılması veya soğutulmasına yönelik gerekli minimum enerji miktarının kullanılması için cihazın kompresör devrini ayarlıyor. Böylece gereksiz enerji tüketimine neden olan çalış-dur işlemine ihtiyaç duymuyor. Nexura, standart çalışan geleneksel sistemlere oranla % 30'un üzerinde daha fazla enerji tasarrufu sağlayarak elektrik faturalarını önemli ölçüde azaltmaya yardımcı oluyor.

İç dekorun bir parçasıymış gibi duran şık görüntüsü ile Nexura her yere uyum sağlayabiliyor. Gerek ayakta tutulabilen gerekse de duvara monte edilebilen Nexura, kullanıcılarına kullanım kolaylığı sunuyor. Nexura bir dış üniteye bir iç ünitenin bağlandığı tek odalı bir kurulumda kullanılabileceği gibi bir dış üniteye maksimum dokuz iç ünitenin bağlandığı çok üniteli uygulamalarda da tercih ediliyor.

Tüm Daikin split klima modelleri, Türkiye distribütörü Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Ticaret A.Ş’nin, Türkiye’nin her yerinde yaygın uzman bayi ve yetkili servis ağı ile tüketicinin güven ve beğenisini kazanıyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...