Bu kez kim kazanacak?

Oscar ödülleri 'Kırmızı Halı' seremonisyle başladı. Sunuculuğunu iki ünlü aktör Steve Martin ile Alec Baldwin'in üstlendiği Oscar töreni NTV'den (simultaneli) ve CNBC-e'den (orijinal sesiyle) canlı olarak yayınlanıyor.

Haberler 03.03.2010 - 15:52

Bu kez kim kazanacak?

Hollywood’un ve film dünyasının merakla beklediği Oscar Ödülleri yine muhteşem bir törenle ve her sene olduğu gibi canlı yayınla NTV ve CNBC-e’de.


82. Oscar Ödül Töreni ABD’nin Los Angeles kentinde 3500 kişilik Kodak Tiyatrosu’nda bu sabaha karşı sahiplerini bulacak. Gecenin ana sunuculuğunu Steve Martin ve Alec Baldwin üstleniyor.

Oscar gecesinin yayınını üstlenen yapımcılar Bill Mechanic ile Adam Shankman, ikilinin Oscar gecesinin sunuculuğu için çok mükemmel bir ekip olduğunu ifade etti. Yapımcılar, ''Steve, geçmişteki tecrübesini şova taşırken Alec de bu büyük gece için tam anlamıyla 'taze kan' olacak'' yorumunu yaptı.

Beyazperdenin ünlü komedyeni Steve Martin de son olarak rol aldıkları ''İlişki Durumu: Karışık/It's Complicated'' adlı filmde aynı kadına (Meryl Streep) aşık iki erkeği canlandırmalarına gönderme yaparak, ''Oscar gecesini düşmanım Alec Baldwin ile sunmaktan mutluluk duyacağım'' diye espri yaptı. Oscar gecesini sunmaktan duyduğu heyecanı dile getiren Baldwin de bunun yaşam boyunca gerçekleşebilecek en harika fırsatlardan olduğunu söyledi.

Kırmızı Halı seremonisi ile başlayan ödül törenini NTV simultane çeviriyle ekrana getirirken CNBC-e orijinal sesiyle yayınlayacak.

BÜTÜN ADAYLAR AYNI KAREDE

OKUMADAN TÖRENİ İZLEMEYİN
CNBC-e dergisinin Oscar Ödül Töreni İzleme Rehberi, Oscar heyecanını her ayrıntısına kadar yaşamanızı sağlayacak pek çok özel haberi sayfalarına taşıdı.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Oscar Ödül Töreni’ne katılan kadınların hazırlık sürecinde çektikleri işkenceler hiç de yabana atılır değil. Estetik ameliyatlardan takma kirpik uzmanlarına, son dakika liposuction operasyonlarından yastık destekli ayakkabılara Kırmızı Halı’nın en güzeli olmak için ünlü oyuncuların yapmayacağı şey yok. Bunlardan bir kaçı;

*Jennifer Lopez’in kırmızı tilki kürkünden kirpik yaptırmasıyla bir kirpik akımı başlıyor. Madonna, 12.500 TL değerinde vizon kürkü ve pırlantadan bir kirpik yaptırdı,

*Bir tören öncesi Helen Mirren elbisesine girebilmek için bir aydır diyet yaptığını itiraf etti,

*Reese Witherspoon’un saçına altın spreyi sıkmasının ardından spor ışıklarının altında parlamanın bu yeni yöntemi uygulanmaya başladı,

*Son beş senenin en şık on kadını; Penelope Cruz, Angelina Jolie, Katherine Heigl, Heidi Klum, Helen Mirren, Keira Knightley, Michelle Williams, Maggie Gyllenhaal, Nicole Kidman ve Halle Berry.

KIRMIZI HALI TARİHÇESİ
Bugünkü Kırmızı Halı tarzını 1989-1990 yılları arasında The Accused filmindeki rolüyle Oscar’a layık görülen Jodie Foster belirledi. Aktris o yıl törene neredeyse üzerinden düşen bir elbiseyle katılınca Giorgio Armani ile yeni Akademi moda danışmanı Fred Hayman bundan böyle aktristleri kendilerinin giydireceğini açıkladı.

OSCAR HEYKELCİĞİ
Amerikan Film Akademisi'nin sekreteri ve yardımcı yönetmen Margaret Herrick'in ''Oscar Amca''sına benzediği için isminin ''Oscar'' olduğu yönünde rivayet bulunan altın heykelcik ise zorlu bir çalışmanın ürünü.

Boyu 34,29 santimetre (13,5 inç) ve yaklaşık 4 kilogram olan Oscar heykelciği, önce bir metal alaşımdan imal ediliyor, daha sonra bakır, nikel, gümüş ve son olarak da 24 karatlık altınla kaplanıyor.

Metro-Goldwyn-Mayer'in baş sanat direktörü Cedric Gibbons'ın tasarladığı heykelcik, Los Angeles'lı sanatçı George Stanley tarafından yapıldı.

GECEDE ÜNLÜLER GEÇİTİ
Ana sunuculuğunu Alec Baldwin ile Steve Martin'in üstleneceği gecede birbirinden ünlü isimler de ödül vermek üzere sahneye gelecek.

Gecenin ünlü sunucuları arasında, Jason Bateman, Kathy Bates, Steve Carell, Miley Cyrus, Robert Downey J.R., Zac Efron, Tina Fey, Samuel L. Jackson, Taylor Lautner, Tyler Perry, Queen Latifah, Kristen Stewart, Ben Stiller,Barbra Streisand ve Charlize Theron da yer alacak.

Oscar gecesi kadar öncesinde verilecek partiler de ünlülerin akınına uğrayacak. Geçen yıllara oranla bu sene daha fazla Oscar partisi verileceği ifade edilirken, geçen yıllarda grevler nedeniyle az sayıda, katılım oranı düşük ve sönük partilerin yapıldığı, bu yıl ise adeta ''parti bolluğu'' yaşandığı belirtildi.

Bu kapsamda verilecek partiler arasında yarın BevHills Hotel'de gerçekleştirilecek görkemli etkinlik başı çekiyor. Bu gecenin onur konukları arasında, Gabourey Sidibe, Queen Latifah, Zoe Saldana ve Mary J. Blige yer alacak.

Magazin dergisi ''OK!'', yapım şirketi ''The Weinstein Co.'', Goethe Enstitüsü, Sony Classics, ''Vanity Fair'' dergisi, film şirketi Fox, ''Instyle'' dergisi, sinema sektörü yayın organı ''E! Network'' de parti düzenleyecek.

Madonna, menajeri Guy Oseary ve Demi Moore, Oscar gecesinin ardından parti düzenlerken, Elton John AIDS Vakfı da Pasific Design Center'da akşam yemeği verecek.

Detaylı bilgi ve Oscar anketi için: oscar.ntvmsnbc.com

ntvmsnbc'den Oscar'a özel site

Sayfa Yükleniyor...