Mehdi Eker: Büyük bir katliam planı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker, Diyarbakır'daki aile mezarlığına patlayıcı konulmasıyla ilgili NTV'ye konuştu. Yarın mezarlıkta en az 100 kişi olmasını beklediğini söyleyen Eker, "Bu büyük bir katliam planı" ifadesini kullandı. Eker, mezarlık ziyaretinden vazgeçmediğini de söyledi.

Haberler - ntv.com.tr 10.09.2016 - 17:28 | Son Güncelleme : 10.09.2016 - 18:05

Mehdi Eker: Büyük bir katliam planı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, aile kabristanlığına konulan patlayıcılarla ilgili, "Büyük bir katliam planı" ifadesini kullandı.

Fethullah Gülen'in iadesi için ABD'ye giden AK Parti heyetinde bulunan Eker, dönüşte havalimanında NTV'nin sorularını yanıtladı.

30 yıldır aralıksız her arife günü mezarlığa gittiğini söyleyen Eker, "Benim annnem ağabeyim, babam amcam, diğer kabirlerde de akrabalarım var. Annemin mezarıyla ağabeyimin mezarının arasına patlayıcı konulmuş. Kabristan'da bulunacağım noktayı hesaplanışlar. Bir de gelirken yol üzerine patlayıcı yerleştirilmiş" dedi.

Mezarlık ziyaretini yaparken yalnız olmadığını yanında 100'e yakın kişi olduğunu söyleyen Eker, şunları kaydetti:

"Geçen bayram en az 100 kişi gitmiştik. Bu büyük bir katliam planı. Arife günü orada en az 100 kişi olurdu. 8 tane tüp çepeçevre konulmuş. Büyük bir katliam planlanmış. Terör sonuçta hain. Biz terör örgütüne yüzlerce, binlerce kurban verdik. Bugün de demek ki bizim için planlanmış. Ama onların hesabı varsa, Cenab-ı Allah'ın da bir hesabı var.

Terör eylemlerinin amacı toplumu yıldırmaya çalışmak. Bir bakıma güç gösterisi ve propaganda yapmak istiyorlar. Bir yandan PKK, bir yandan DAEŞ, bir yandan FETÖ... Bunların hepsi birbirlerine bağlı.  İhbarlar oluyordu daha önce de ama bu ciddi bir katliam planı. Tek bir kişiye yönelik bir suikast planı değil. Benimle beraber 100'ün üzerinde yakınım da hedef alınıyor. Bu terör örgütleri geçmişte bunu yaptılar. 

Haberi aldığımda terörist eylemler karşısında ne hissediyorsam onu hissettim. Ben terör olaylarında hayatını kaybeden kimseden kendimi daha değerli görmedim. Nerede bir vatandaşımız terör örgütü tarafından katledilirse ben onun acısını yüreğimde hissederim. Vahşi, barbar, kalleşçe bir plan. Vatandaş orada ailesinin kabrini ziyaret ediyor, siz oraya yüzlerce kilo bomba yerleştiriyorsunuz. 

Ben Kürt'üm bunu herkes bilir ama ben Cumhuriyeti vatandaşıyım. Biz 79 milyonu birlik içinde nasıl ileriyle götürürüz onun planını yürütüyoruz. Bütün terör örgütlerine karşı mücadele ediyoruz, hepsine karşıyız. Bu terör örgütü karanlık odakları temsil eder, Kürtleri temsil edemez. Kürt'ün anlayışında bu şekilde hain saldırı planları, mezarlığa bomba koymak yoktur."

"YARIN MEZARLIĞA GİDECEĞİM"

Eker olaya rağmen yarın mezarlığa gideceğini de söyleyerek "Yarın mezarlığa gideceğim Allah izin verirse. Fatiha okuyacağım, bütün insanlık için dua edeceğim. Biz normal hayatımızı devam ettireceğiz. Bir sürü kurban seçildi bugün de bizimle ilgili plan yapılmış. Bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını Cenab-ı Allah korusun" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...