Çakıcı ile DHKP-C'li mahkum arasında gerginlik

Edirne'de F tipi cezaevinde kalan suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ile DHKP-C'li bir hükümlü arasında gerginlik yaşandı.

cakıcı.jpg

Çakıcı'nın avukatı Can Sevinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, terör suçundan cezaevinde bulunan bir mahkumun dün akşam müvekkiline koridorda saldırı girişiminde bulunduğunu söyledi.

Saldırıda Çakıcı'nın yara almadan kurtulduğunu belirten Sevinç, olayın sorumlularının mutlaka tespit edilmesi gerektiği dile getirdi.

Sevinç, şöyle devam etti:

''Alaattin Bey, benimle görüştükten sonra koridorda genç bir kişi 'merhaba' deyip yanına gidiyor. Alaattin ağabey de elini uzatınca, saldırıyor. Tabii Alaattin abi bunu savuşturuyor ve teröriste tekme atıyor. Yere düşünce üzerine gidiyor ve gardiyanlar tutuyor. Çıkan arbede de bir gardiyan arkadaşımız da yaralanmış, istemeden de olsa. Böyle birşey Türkiye için kabul edilemez. Bu sorumluluğu birisi almak zorunda. Geçerli bir açıklama yapılması gerekiyor.''

Çakıcı'nın Edirne'ye naklinin daha önceden planlandığını savunan Sevinç, sevenlerinin Çakıcı'yı yalnız bırakmayacağını ifade etti.

Bu arada, geçen hafta Tekirdağ Cezaevi’nden Edirne F Tipi Cezaevi’ne nakledilen Alaattin Çakıcı'ya destek için bir grup cezaevi önüne geldi.

Sayfa Yükleniyor...