Canikli: Kesinlikle müsaade edemeyiz

Milli Savunma Bakanı Canikli, Kuzey Irak referandumuna tepki göstererek, “Böyle bir siyasi oluşuma kesinlikle müsaade edemeyiz, bu Türkiye için bir risk unsurudur" dedi.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 19.09.2017 - 16:06 | Son Güncelleme : 19.09.2017 - 16:27

Canikli: Kesinlikle müsaade edemeyiz

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kuzey Irak referandumuna tepki gösterdi.

Ankara'da Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gaziler onuruna düzenlenen programda konuşan Canikli şunları söyledi:

"Böyle bir siyasi oluşumun gerçekleşmesine kesinlikle müsaade edemeyiz.
Bu anlamda da bu güvenlik risklerinin, siyasi oluşumun engellenmesi, Irak'ın Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanması ülkemizin çok önemli dikkate alması gereken kayıtsız kalamaycağımız risk unsurlarıdır.

Bütün güvenlik güçlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz görevinin başındadır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Eğer bir karar alınması, adım atılması gerekiyorsa o da kararlılıkla yerine getirilecektir.

Bugün birçok Amerikan ve Alman firması, savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo uygulayarak Türkiye'ye vermiyorlar, geciktiriyorlar. Şu anda içinde yaşadığımız durum, tablo bu. Hibe filan değil, parasını peşin veriyoruz ama terör örgütlerine karşı son derece bonkör ve eli açık davranıyorlar ama hamdolsun özellikle son yıllarda bu mücadeleyi tamamen kendi imkanlarımızla, kaynaklarımızla yerli savunma ürünleriyle yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz"

Sayfa Yükleniyor...