'Canlandırmak' için başvurun!

Canlandıranlar Yetenek Kampı Kısa Canlandırma Film Projesi için son başvuru tarihi 11 Haziran...

11.05.2011 - 17:31

İlki, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında gerçekleştirilen Canlandıranlar Yetenek Kampı, 2011 yılında da ülkemizdeki canlandırma sinemasına yeni yetenekler kazandırmak için etkinliklerini sürdürüyor.

Berat İlk’in tasarlayıp hayata geçirdiği Canlandıranlar Yetenek Kampı, animasyon eğitimini ve üretimini kapsıyor, kar amacı gütmüyor ve katılımcılara animasyon konusunda bir alt yapı kazandırırken onları piyasadaki şirketler ile bir araya getirerek, alanlarının profesyonelleri ile tanışma ve çalışma olanağını sağlıyor.

Canlandıranlar Yetenek Kampı’nın amacı, canlandırma yönetmenlerinin olabildiğince filmlerine odaklanmalarını sağlamak, bunun için onlara en uygun, en zevkli ve en insani koşulları sunmak.

Canlandıranlar Yetenek Kampı’nın 2011 yılında destekleyeceği kısa canlandırma film projelerinin seçimi için son başvuru tarihi 11 Haziran 2011.

Canlandıranlar Yetenek Kampı’nın 2011 yılı jürisinde Zeynep Özbatur Atakan, Yamaç Okur, Sevin Okyay, Ömer Ahunbay, Görkem Yaşayan ve Aslı Yorgancıoğlu bulunuyor.

Bu seçmeye yönetmenler; filmin synopsisi, storyboard’u, karakter - mekan tasarımına dair fikir verecek renkli bir kare ve kendi özgeçmişleri ile başvurabilirler.

Seçilen üç proje, Haziran ayından Aralık ayına dek geliştirilip kampın destekçisi üniversitelerin ve yapım şirketlerinin katkısı ile üretilecek.

Canlandıranlar Yetenek Kampı hakkında ayrıntılı bilgi almak ve proje seçmesine başvuruda bulunmak isteyenler www.canlandiranlar.com adresini ziyaret edebilirler.

Canlandıranlar Yetenek Kampı’nın web sitesindeki herkese açık arşivde 2010’da gerçekleşen tüm atölye çalışmalarının, panel ve konferansın kayıtları bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...