“Gözlerini bilgisayara diken insanlar” adlı Tumblr blogunun kurucusu sanatçı, nedeni blog isminden de anlaşılabileceği üzere, başını fena halde belaya soktu. Çünkü izinsiz onlarca Apple müşterisinin mağazadaki görüntülerini kaydederek blogunda yayınladı.

Yenimedyaduzeni.com sitesinin haberine göre Kyle McDonald, Apple mağazalarındaki bilgisayarlardan gizlice elde ettiği fotoğraflar ile bir blog oluşturdu. Bu proje, geçtiğimiz günlerde McDonald’ın soruşturmaya alınmasına neden oldu. Geçtiğimiz hafta Gizli Servis tarafından aranan Mc Donald’ın evindeki bilgisayar, iPod ve flash belleklerine el konuldu.

McDonald’ın, New York Apple mağazalarındaki bilgisayarlara yüklenen bir program aracılığıyla, müşterilerin bilgisayarları incelerkenki fotoğrafları kendi cihazlarına aktardığı öğrenildi. Görüntüleri kullanmak için mağaza yetkililerinden izin aldığını belirten casus sanatçının, tutuklanırsa 20 yıla varan hapis cezasına mahkum edileceği konuşuluyor.

Farklı bir bakış açısıyla yaklaşıldığında, insanların mahremiyetine karışması dışında oldukça tehlikesiz görünen projenin sahibi ise maruz kaldığı suçlamalara inanamadığını belirtti.