Meclis bahçesinde dün ağaca çıkan ve CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'den 700 TL alarak ikna olan Murat Hamlacı'nın sabıkası kabarık çıktı.

Murat Hamlacı'nın, 6 kez hırsızlık olmak üzere ''uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak'', ''kasten adam yaralama'' ve ''kamu hizmetlerinden men'' gibi suçlarından 11 kaydının bulunduğunu öğrenildi.

Hamlacı’nın suç kaydının olmasının kendisini şoke ettiğini belirten CHP Milletvekili Ensar Öğüt, şöyle konuştu:

''Adam atlayıp ölse 'yardımcı olmadı' diyecekler. Ben iyi niyetle yardım ettim. Ben önce etrafta herkes yüzer lira versin, aramızda toplayalım diye düşündüm. Baktım ki etrafımda polislerden başka kimse yok. Cebimde para vardı, sadakam olsun diye verdim.”

Öğüt, “Sosyal devlet olarak vatandaşlarımızı kötü alışkanlıktan arındıracak eğitimi vermemiz lazım. Onlara yaşam hakkını vermek lazım'' dedi.

Hamlacı’nın ziyaret etmek istediğini söylediği AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ü görünce parayı faiziyle isteyeceği esprisini yapan CHP'li Öğüt, kendisini birçok kişinin arayarak ''Biz de Meclis'e gelelim ağaca çıkalım, para veriyormuşsun, çatıya çıksam daha fazla verir misiniz?'' dediklerini aktardı.

Hamlacı ağaçtayken dalın karıldığını belirten Öğüt, ''Yardım etmeseydik ve düşseydi kötü olacaktı. 11 sabıkasının olduğu bilseydim, yine de insanlık için, hayatını kurtarmak için parayı verirdim'' dedi.