Almanya'nın Hannover kentinde açılan CeBIT fuarında Almanya Başbakanı Angela Merkel, Turkcell ve Vodafone standlarını ziyaret etti. Bu yılki fuarda ‘partner ülke’ konumunda bulunan Türkiye’nin katılımına ana sponsor olarak destek veren Turkcell, Türkiye’nin etkinlikler ve standlarla temsil edildiği özel bölümde Merkel’i ağırladı.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in de katıldığı törenle açıldı. Ciliv, standı gezen Merkel’e Nisan ayında hizmete girecek Turkcell Europe’a ait bir altın SIM kart hediye etti. Merkel’e hediye edilen IM kart, simgesel olarak Turkcell Europe’un ilk SIM kartı olma özelliği taşıyor. Renkli görüntülere sahne olan Turkcell standı, Türk ve Alman bakanlar ile beraberindeki heyetleri ağırladı.

Ciliv, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Turkcell olarak bu organizasyonun sponsorları arasında yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde sektörümüze öncülük eden, global arenada da ülkemizi başarıyla temsil eden bir şirket olarak bu sponsorluğu Türkiye için bir sorumluluk olarak gördük ve üstlendik. Türkiye bu yıl CeBIT’in partner ülkesi konumunda ve bu konumun getirdiği özel alan ve etkinlikler söz konusu. Fuar alanında geniş bir Türkiye bölümü yer alıyor.”

Almanya Başbakanı Merkel, daha sonra Vodafone ve diğer bazı Türk firmalarının standlarını gezdi. Merkel’e Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ve İTO Başkanı Murat Yalçıntaş eşlik etti. Ziyarete Vodafone Almanya Üst Yöneticisi (CEO) Friedrich Joussen ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ev sahipliği yaptı.

Vodafone Türkiye CEO’su Serpil Timuray şunları belirtti:

''Almanya Başbakanı Angela Merkel ve bakanlarımızı Vodafone standında ağırlamaktan mutluluk duyduk. Türkiye ile Almanya arasındaki bilişim köprülerini güçlendirmek için Vodafone Grubu içinde iki ülke şirketleri ve vatandaşları olarak yoğun çalışmalar yapıyoruz. Türk pavyonunda ürün ve hizmetlerini dünyaya tanıttığımız Oksijen AR-GE şirketimiz ile bu sürece daha da önemli katkılar yapacağımızdan kuşkumuz yok.''