Çelik’ten MHP ve CHP’ye ağır cevap

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ''Biz Sayın Bahçeli başta olmak üzere bize küfredenlerin, bize hakaret edenlerin hakaret ve küfürlerine aynı şekilde karşılık vermeyeceğiz” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.07.2010 - 18:01

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, partisinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Çelik, Başbakan Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmayla ilgili olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugün yaptığı yazılı açıklama konusunda sorulan soruya şu yanıtı verdi:

''CHP'nin değerli Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'nun dün ve MHP'nin değerli Genel Başkanı Sayın Bahçeli'nin bugün Sayın Başbakan'ın dün yaptığı grup toplantısı konuşmasına ilişkin değerlendirmeleri var.

Sayın Başbakan'ın en bariz vasfı, en bilinen, en görünen özelliklerinden birisi hasbiliği ve samimi olmasıdır. Elbette bunu da halk takdir ediyor ve edecektir bundan sonra da. Halkımızın söylediği çok güzel bir söz var; 'gönül kaynamayınca gözden yaş akmaz.'

Kimi rol yaptı diyor, kimi samimiyetsiz buluyor. Daha ileri ifadeler kullananlar var. Bizim samimiyetimizi elbette halkımız test edecektir ama diğer siyasi parti liderlerinin Sayın Başbakan'ı samimiyet testine tabi tutmaları kesinlikle hoş bir şey değildir.

Siyasetin dili nezih olmalı, nazik olmalı. Nezaket en büyük servettir ve yatırımcısına her zaman kazandırır. Sayın Bahçeli son bir yıldır her konuşmasında Sayın Başbakan başta olmak üzere, zaman zaman da Sayın Cumhurbaşkanı'nı da dahil ederek birçok parti mensubumuza ve partimize kurumsal olarak maalesef hakaret etmektedir.

Hatta bunu küfür boyutuna taşımaktadır. Fikretmeyenler küfredermiş. Biz Sayın Bahçeli başta olmak üzere bize küfredenlerin, bize hakaret edenlerin hakaret ve küfürlerine aynı şekilde karşılık vermeyeceğiz. Çünkü biz bu seviyeye düşmeyi asla istemiyoruz, siyasetin temiz kalmasını istiyoruz. Siyasetçiler başkalarına örnek olmak durumundadırlar.''

Hüseyin Çelik, eleştirilerin karşılıklı olarak hoşa gitmeyebileceğini ancak bu durumun ağız bozmayı gerektirmeyeceğini söyledi. Çelik, ''En kolay yapılan şey küfretmektir, hakaret etmektir. Bunu kimlerin daha rahat yapabildiğini de hepimiz çok daha iyi biliyoruz. Siyasetçilere küfür ve hakaret yakışmaz. Siyasetçiler şüphesiz toplumun önündedir, toplumun gündeminde olan insanlardır.

Topluma bu yönleriyle de örnek olmak durumundadırlar. Sayın Kılıçdaroğlu'nun ve Sayın Bahçeli'nin değerlendirmelerini de sadece kendi şahıslarına ve şahsiyetlerine değil, bir siyasetçiye, bir muhalefet liderine, bir parti liderine kesinlikle yakıştırmadım ve yakıştırmıyorum'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...