Cem Garipoğlu için kırmızı bülten

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Etiler cinayeti ile ilgili aranan Cem Garipoğlu hakkında, 10 gün önce, kırmızı bülten çıkarıldığını söyledi.

Anadolu Ajansı 14.05.2009 - 11:08

Cem Garipoğlu için kırmızı bülten

Atalay, Türkiye-Bosna Hersek Karma Ekonomik Komisyonu 3. Dönem toplantısına katılmak üzere İstanbul aktarmalı Saraybosna'ya hareketinden önce, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

''Mardin'deki saldırıda kullanılan silahların balistik incelemesinin tamamlandığına'' yönelik gazete haberlerinin hatırlatılması üzerine Atalay, ''Mardin'deki katliamda kullanılan 32 silahın balistik incelemesi henüz tamamlanmadı. Gazetelerdeki yanlış bilgi, yanlış haber. Sonuçlanınca açıklayacağım'' diye konuştu.

''Yeşil'' kod adlı Mahmut Yıldırım'la ilgili gazetelerde çıkan haberlerin sorulması üzerine de Atalay, ''Bende bu konuda her hangi bir bilgi yok'' dedi.

Atalay, bir gazetecinin, ''Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu için kırmızı bülten çıkarılıp çıkarılmadığı'' yönündeki sorusu üzerine de şunları kaydetti:

''Önce uluslararası bir arama mesajı verildi. Ama yaklaşık 10 gün önce de İnterpol aracılığıyla da kırmızı bülten çıkarıldı. Bu konuyu ben başından beri takip ediyorum. Bunu bilmenizi tekrar istiyorum. Bu çok acı bir olaydır. Bu büyük bir vahşettir. Ben olaydan hemen sonraki günlerde, İstanbul'a gittiğimde İstanbul Emniyet Müdürlüğünde bu konuyu oradakilerle özel olarak görüştüm. Bu konudaki çalışmayı ben kendim bizzat yakından takip ediyorum.

Her olayda olduğu gibi zaten polisin görevidir. Arkadaşlar bu konularda gerekeni titizlikle anında yapmaktadırlar. Ama bu konuda da tekrar ifade edeyim, gereken yapılıyor. Yani hassasiyetle takip ediliyor. Her seviyede takip ediliyor. Umuyoruz bu acı olayın faili veya failleri kısa sürede bulunur.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...