İlişkili Haberler

Muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın akıbeti belirsizliğini koruyor.

Güvenlik güçlerinin konuyla ilgili soruşturmasında yeni bilgilere ulaşıldı. Bölgedeki 150 güvenlik kamerasının görüntüleri inceleniyor.

Konsolosluğu net olarak gören iki kamerada Cemal Kaşıkçı'nın 13.00 sıralarında binaya girdiği görüntüler bulundu ancak çıkışına dair görüntünün ise bulunamadığı bildirildi.

KONSOLOSLUKTA 1.5 SAAT (EŞKALLERİ BELİRLENDİ)

Öte yandan Suudi Arabistan uyruklu 7 şüphelinin kimliği ve eşkali belirlendi. Bu 7 kişinin Kaşıkçı konsolosluğa girmeden 30 dakika önce konsolosluğa girdiği ve 14.00 sıralarında ayrıldığı güvenlik birimlerinin tespitleri arasında. 

3 ARACIN PLAKASI TESPİT EDİLDİ

Güvenlik kameralarında 3 aracın konsolosluğa girdiği tespit edildi. Çıkışta 3 araçtan birinin farklı yöne gittiği belirlendi. Aynı yöne giden iki aracın plakası tespit edildi.

KONSOLOSLUKTA ARAMA YAPILACAK

Delil araştırması için istenen izin doğrultusunda önümüzdeki günlerde konsoloslukta inceleme yapılacak. Soruşturma kapsamında konsolosluk çalışanlarının da ifadesi alınması bekleniyor.

BİR BAŞSAVCIVEKİLİ VE BİR CUMHURİYET SAVCISI GÖREVLENDİRİLDİ

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasına ilişkin, konsolosluktaki adli işlemler için bir başsavcıvekili ve bir cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

CEMAL KAŞIKÇI'NIN SON GÖRÜNTÜSÜ

Washington Post gazetesi yazarı muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna gittikten sonra ortadan kaybolmuştu.

VİDEO: CEMAL KAŞIKÇI KONSOLOSLUK BİNASINDA ÖLDÜRÜLDÜYSE BU NASIL TESPİT EDİLECEK? CİNAYET İZİ NASIL BULUNUR?