CHP '29 Mart' için uçak kiraladı

Kiralanan uçak, CHP lideri Deniz Baykal'ı her gün Ankara'dan miting yapılacak kente götürecek.

06.03.2009 - 20:20

Cumhuriyet Halk Partisi seçim mitingleri için özel bir uçak kiraladı.

Özel uçak, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı her gün Esenboğa Hava Limanı'ndan alarak miting yapacağı illere götürüyor.

Burdur mitingine katılmak için kiralanan uçağı kullanana Baykal, mitingde yapacağı konuşmalara uçakta hazırlandı, kurmaylarından bilgi aldı; günlük gazeteleri okudu.

Mitingin tamamlanmasının ardından Burdur dönüşü uçağın kokbitine geçen Baykal, pilot koltuğuna oturdu, uçak kullanımı konusunda pilotlardan bilgi aldı.

Deniz Baykal,'Parti olarak imkanlarımız ölçüsünde hem ulaşım, hem haberleşme bakımından teklolojiyi kullanıyoruz' dedi.

HAVADA DA KONU ERDOĞAN
Burdur mitinginden dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, siyasetçilerin ''eleştiriye açık ve hoşgörülü'' olması gerektiğini belirterek, ''Uyarılarımızın Başbakan'ın üslubunda olumlu bir etki yapmasını diliyorum'' dedi.

''Siyasette üslup'' tartışmalarına yönelik soru üzerine Baykal, tartışmalarda ''seviyenin korunmasının'' önemine değinerek, CHP'nin her zaman bu konuya dikkat ettiğini kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik olarak ''demokratik ülkelerde kabul edilebilir değerlendirmeler'' yaptığını ifade eden Baykal, sözlerinde hakaret amacı bulunmadığının ortada olduğunu bildirdi.

Siyasette üslubun korunması gerektiğine dikkati çekmeye çalıştığını vurgulayan Baykal, kimseye hakaret etmek, kişisel açıdan kırıcı olmak amacı taşımadığını söyledi.

"BİZ MAHKEMEYE GİTMEDİK"
Daha önce de kendilerine yönelik ''tıynetsiz'' gibi ifadeler kullanılmasına karşın kendilerinden kuşkuları olmadığı için bu sözleri dikkate almadıklarını bildiren Baykal, ''yakışıksız ifadeler karşısında mahkemeye gitme yolunu dahi tercih etmediklerini aktardı.

Siyasetçilerin ''eleştiriye açık ve hoşgörülü'' olması gerektiğini savunan Baykal, Başbakan Erdoğan'ın kendilerini yönelik ''işine bak'' ve ''kırk fırın ekmek yemeleri lazım'' şeklindeki ifadelerinin ardından bu üslubun ''maganda üslubu olduğu'' tespitini yaptığını dile getirdi.

Baykal, ''Bu uyarılarımızın Başbakanın üslubunda olumlu bir etki yapmasını diliyorum. İlk belirtileri de ortaya çıkıyor. Siyasetçi eleştiriye açık olmalı, hoşgörülü olmalı'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...