Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek ve 2 yönetici, ilçe binasına gelen kişilerce darbedildi. 

Alınan bilgiye göre, ilçe binasına gelen kimliği belirsiz kişiler, Akçiçek ile ilçe yöneticisi Nuri Telek ve belediye meclis üyesi Ali Haydar İşkar'a saldırıda bulundu. 

Darp sonucu yaralanan 3 kişi, Çapa'da bulunan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların durumlarının iyi olduğu bildirildi. 

Polis ekipleri olay yerindeki incelemelerini sürdürüyor. 

Olay yerine gelen CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu akşam ilçe teşkilatına yönelik bir saldırı gerçekleştiğini belirterek, "İlçe başkanımız ve yöneticilerimiz kaba kuvvetle darbedilmişler. Şimdi yaralanan yöneticilerimizi ve ilçe başkanımızı hastaneye gönderdik. Bundan sonra olayın ne olduğunu aydınlatma görevi kolluk kuvvetlerimizde. Hayati tehlike yok, travma nedeniyle vücutlarının belirli bölgelerinde yaralanmalar var. 2 ilçe yöneticimiz ve ilçe başkanımız yaralı, toplam 3 kişi. Gelen grubun kim olduğu konusunda bir bilgi yok." şeklinde konuştu. 

“ŞAHSIMIZA DEĞİL PARTİMİZE YÖNELİK BİR SALDIRIDIR”

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı Sami Akçiçek ve beraberindeki heyet Eyüpsultan İlçe Polis Merkezine gelerek şikayet başvurusunda bulundu. Akçiçek ve beraberindekiler karakol çıkışı gerçekleşen olay ile ilgili gazetecilere açıklama yaptı. Akçiçek, “Olay ilçe başkanlığında yönetim kurulumuzda ve örgütümüzle olan bir kavga değil, bir saldırıdır. Saldırıyı yapan şahıs da partimizden aday adaylığı başvurusu yapmış, anlaşamadığı için de bu çirkin olayı azmettirmiştir. Şahsımıza değil partimize yönelik bir saldırıdır. Bununla ilgili gerekli şikayetlerimizi karakola verdik. Yaralanan arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızla birlikte darp raporlarını aldık. Bu olay artık adli bir olay, adliyede devam edecektir” açıklamasında bulundu. 

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı Sami Akçiçek ve beraberindeki heyet daha sonra buradan ayrıldı.

Olaya karıştığı belirtilen şüphelilerden Mehmet Sena Atmaca, üzerinde ruhsatlı silahıyla olay yerine yakın noktada gözaltına alınarak Eyüpsultan Polis Merkezi'ne götürüldü. Stmaca’nın burada işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.