CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Adıyaman’ın Sakarya Caddesi'nde düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“13 yıldır tek başına iktidardalar, ne yaptılar. Burnunuzun dibinde su var ama Adıyaman'ın topraklarının yüzde 80'i sulanmıyor. Neden sulanmıyor çünkü iktidar olanlar ceplerini düşündüler, yandaşlarını düşündüler, iktidar olanlar sizi değil kendilerini düşündüler.

Eğer siz, alınterinizin karşılığını almak istiyorsanız, ürününüz bereketli olsun istiyorsanız gideceğiniz tek adres var. Oylarınızı bölmeyin adres CHP'dir.
Saraya, yandaşa, ihaleciye para var, 'emekliye gelince para' yok diyorlar. Türkiye'de 11 milyon emekli var bir tek fire bile istemiyorum. Çünkü emeklilerin hakkını savunan sadece benim. Şimdi siz mevcut iktidar tarafından ikinci sınıf vatandaş olarak görülüyorsunuz. Siz bu ülkenin birinci sınıf yurttaşlarısınız. Ülkenin kalkınmasında sizin emekleriniz, alın teriniz var. Ülkenin size vefa borcu var ama sizin hakkınızı CHP dışında savunan ikinci bir parti yok.

Hangi partiye oy verirsen ver ben senin hakkını teslim edeceğim. Hiçbir yurttaşımı ötekileştirmem. İnancı, kimliği, yaşam tarzının başımın üstünde yeri var. Hiç kimsenin kimliğini, yaşam tarzını, inancını siyaset konusu yapmadım, yaptırmayacağım. Benim için insan, Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve başımın üstünde yeri vardır.
Benim saraya merakım yok. Köşeyi dönme, altın kaplama klozet merakım da yok. 'Benim çocuklarım hak etmedikleri halde köşeyi dönsünler' diye bir düşüncem de yok. Ben alın terine değer veririm. Davutoğlu, Erdoğan için çalışır. Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Halk için çalışırken ayrım yapmaz. Benim yüreğimde insan sevgisi var.
7 Haziran yeni bir başlangıç. Hepimizin sorumluluğu var. Sizden daha fazla oy, daha fazla milletvekili istiyorum. Türkiye'nin kavga etmeye zamanı yok. Türkiye'nin büyümeye ve barışa ihtiyacı var.

Bütün esnafa sesleniyorum; artık sen de uyan, sen de 'artık yeter' de. Sen de artık 'CHP' de. Sen de hak iste. Mağduriyet edebiyatı yapıyorlar, 'Biz kefen giydik' Niye kefen giydin ne oldu da kefen giyiyorsun. Ne derlerse desinler, inanmayın.
Milyarlık arabalara 'çerez parası' diyorlar. 'Asgari ücret bin 500 lira olmaz' diyorlar. Altın kaplı klozetler kullanıyorlar, 'emekliye 2 aylık ikramiye olmaz' diyorlar. Taşeron işçiye kadro olmaz diyorlar.

TIR’larda yakalanan silahları hepiniz gördünüz. Müslüman kanı akıtmak için silah gönderdiler. Ellerine silah verdiler. Yazık, günah değil mi. O nedenle önümüzdeki seçimler önemli seçimlerdir.”

Bu arada öğle ezanı sırasında konuşmasına ara veren Kılıçdaroğlu'na kasket hediye edildi.