CHP MYK olağanüstü toplandı

SON DAKİKA HABERİ: CHP MYK Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı. Ekrem İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu ve milletvekilleri parti yönetimince Ankara'ya çağrıldı. CHP Olağanüstü Parti Meclisi bugün saat 10'da toplanacak.

07.05.2019 - 00:29 | Son Güncelleme : 07.05.2019 - 01:28

CHP MYK olağanüstü toplandı

Son dakika haberi! CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), İstanbul seçimlerinin iptaline ilişkin kararı ardından Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerini olağanüstü topladı.

YSK'nın, İstanbul'da seçimin yenilenmesi kararı vermesinin hemen ardından Kılıçdaroğlu, MYK üyelerini olağanüstü toplantıya çağırdı. Kılıçdaroğlu, MYK üyeleriyle makam odasında görüştü ve YSK'nın kararını değerlendirdi. 

Toplantı sonrası CHP Parti Sözcüsü Öztrak açıklama yaptı. 

Öztrak, İstanbul'da seçimlerine yenilenmesi kararını "31 Mart'ta sandıktan çıkan irade dün masa başında gasp edildi. Bir hukuk cinayeti işlendi. Bu kararla sandığa darbe yapılmıştır. YSK bugünkü kararıyla seçmen iradesinİ hiçe saymıştır" sözleriyle değerlendirdi.

Salı günü de TBMM grup toplantısı öncesi Genel Merkez'de Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, Parti Meclisi üyeleri ve tüm milletvekillerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirilecek. Kılıçdaroğlu'nun, bu toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu da çağırdığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...