CHP 'toplanıyor'

Tüzük kriziyle ikiye bölünen CHP'de, yeni MYK'ya Yargıtay'dan gelen onayın ardından Kılıçdaroğlu PM üyeleriyle görüştü. Önder Sav'dan da veda niteliğinde bir açıklama geldi.

04.11.2010 - 19:21

CHP 'toplanıyor'

Atadığı yeni MYK Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı tarafından onaylanan Kemal Kılıçdaroğlu, bazı milletvekilleriyle bir araya gelmesinin ardından Parti Meclisi üyeleriyle görüştü.

Genel Sekrterlik'ten alınan Önde Sav da, veda niteliğinde bir açıklama yaptı:

"...Benim için artık genel sekreterlik sayfası gönlümde de kapandı."

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tüzük kriziyle patlak veren bölünmede, ağırlıklı olarak Önder Sav'ın yanında yer alan ve tüzük kurultayı kararını çıkaran Parti Meclisi'nin üyeleriyle görüştü.

Yargıtay'ın kararını "Hukukun gereği yapılmıştır" şeklinde yorumlayan Kılıçdaroğlu, TBMM'deki makamında bir grup eski ve yeni milletvekiliyle görüşmesinin ardından genel merkeze gtti.

Dün tüzük kurultayı kararı alan PM üyeleriyle yapılan görüşme, katılımın fazla olması nedeniyle Kılıçdaroğlu'nun makamından MYK salonuna alındı.

Toplantıda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararı ve son durumun değerlendirildiği belirtildi. Kılıçdaroğlu'nun PM üyelerinin 'düşünceleri ve endişelerini' de dinlediği ifade edildi.

"ÇOĞUNLUK GENEL BAŞKAN'IN ARKASINDA"
Toplantı sonrası Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir, "PM'nin çoğunluğu Kılıçdaroğlu’nu destekliyor" derken, dün Önder Sav'ın düzenlediği basın toplantısına katılan Derviş Günay da, "Ben Genel Başkan'ı destekliyorum" şeklinde konuştu.

Öte yandan, İstanbul ve Ankara'dan gelen Gençlik Kolları üyeleri de genel merkezin önünde Kılıçdaroğlu'na desteklerini açıkladılar.

"GENEL BAŞKAN'IN ARKASINDALAR"
Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de, PM üyeleri ile son derece verimli bir toplantı yapıldığını belirterek, üyelerin Kılıçdaroğlu'na desteklerini ifade ettiklerini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...