CHP'de 'cumhurbaşkanı adayı' görüşmesi

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile eski genel başkan Deniz Baykal, Meclis'te bir araya geldi. Görüşme sonrası açıklama yapan Baykal, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de görüşmede gündeme geldiğini belirtti.

05.05.2014 - 23:47

CHP'de 'cumhurbaşkanı adayı' görüşmesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te eski genel başkan Deniz Baykal ile görüştü. Baykal, görüşmede, cumhurbaşkanı adayı ile ilgili konun da gündeme geldiğini söyledi.

TBMM'de, dört eski bakanla ilgili verilen soruşturma önergelerinin görüşmelerini takip eden Kılıçdaroğlu, Meclis'teki ofisinde Antalya Milletvekili ve eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bir araya geldi. Görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili kamuoyuna yansıyan önerilerini Kılıçdaroğlu'na iletip iletmediği sorusuna, "Düşüncelerimi paylaştım gayet tabi. Sayın Genel Başkan da zaten düşünce topluyor, herkesi dinliyor" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP-MHP ortak adayı konusunda önerisinin anımsatılması üzerine Baykal, "Kamuoyuna yaptığım açıklamaları biliyorsunuz. O açıklamalar elbette bu görüşmede de gündeme geldi. O konudaki görüşlerimi de dile getirdim. Ama sadece o konuyu konuşmadık, her şeyi konuştuk" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...