CHP'de ilk çekişme grup başkanvekilliğinde

Kurultay sonrasında CHP'de ilk çekişmenin grup başkanvekilliği seçiminde yaşanması bekleniyor. Bu görev için ismi geçen dört adaydan ikisi Önder Sav, diğer ikisi ise Baykal'a yakın duruyor.

NTV Haber 27.05.2010 - 19:01

CHP'de ilk çekişme grup başkanvekilliğinde

Önder Sav ile Deniz Baykal ekibi arasındaki ilk çekişme grup başkanvekilliği seçiminde kendini gösterecek.

Şu anda grup başkanvekilliğine dört aday var. Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi, Önder Sav'a yakın isimler olarak aday.

Grup başkanvekilliğine aday olduğunu açıklayan Atilla Kart ile Tacidar Seyhan ise Baykal ekibine yakın duruyor.

Atilla Kart kurultay sürecinde Kılıçdaroğlu'nun adaylığını desteklemesine rağmen parti yönetimine girememişti.

Grup başkanvekilliği seçiminde Kılıçdaroğlu'na destek veren ancak Parti Meclisi listesine giremeyen 30 kadar milletvekilinin tavrının önem taşıyacağı belirtiliyor.

Kemal Kılıçdaroğlu ise grup başkanvekilliği seçiminde taraf olmamaya özen gösteriyor. "Ben bir adayı desteklemiyorum, bütün arkadaşlara eşit mesafedeyim" diyor.

20 KİŞİLİK MYK BELİRLENİYOR
Bu arada ilk toplantısını cumartesi günü yapacak olan Parti Meclisi'nde 20 üyeli MYK belirlenecek. MYK üyeleri Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun önerdiği isimler arasından seçilecek.

Önder Sav'ın genel sekreterlik koltuğunda oturmaya devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Dört genel başkan yardımcılığı için hakkı Süha Okay, Gürsel Tekin, İsmet İnönü'nün torunu Gülsün Bilgehan ile Haluk Koç 'un adı geçiyor. Faik Öztrak'ın ise yeni dönemde genel saymanlık koltuğuna oturacağı belirtiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...