CHP'deki değişim bu fotoğrafta gizli

Deniz Baykal'ın evinde Kemal Kılıçdaroğlu ile verdiği poz, CHP'deki değişimin de haberini veriyor.

Haberler 18.05.2010 - 17:06

CHP'deki değişim bu fotoğrafta gizli

Her şey CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifa etmesiyle başladı.


10 Mayıs'ta 'hakkınızı helal edin' diyerek partinin başkanlığından ayrılan Baykal'ın yerine kamuoyunda konuşulan ilk isim Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Kılıçdaroğlu, ilk açıklamalarında adaylığının söz konusu olmadığını vurguladı. 14 Mayıs'ta Baykal'ın evinde bir araya gelen ikili tarihe geçecek bir poz verdi. Kılıçdaroğlu bu görüşmeden üç gün sonra genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

81 il başkanından 77'si bugün Kılıçdaroğlu ismi üzerinde uzlaştı ve CHP için yeni bir başlangıcın tohumları atıldı.

Baykal'ın evindeki randevu sırasında çekilen fotoğraf tüm bu gelişmelerin adeta işaretini verdi.

'HÂLÂ AYAKTAYIM' DER GİBİ...
Fotoğrafta Baykal takım elbisesini çıkarmış, adeta siyasi kariyerine elveda diyor. Yüzünde 'yapılan komploya karşı hâlâ ayaktayım' diyen bir gülüş var. Kendinden emin.

ÇALIŞKAN BİR ÖĞRENCİ EDASIYLA
Kılıçdaroğlu ise Baykal'ın aksine takım elbisesini giymiş ve çalışkan bir öğrenci gibi önünü iliklemiş. Parmağıyla da 'ben burdayım ve göreve hazırım' diyor.

CHP eski lideri Baykal'ın Angora Sitesi'ndeki evinde yeni bir lider seçiyor adeta. Fondaki ev partiye de bir 'aile olalım' mesajı verir gibi.

GÜLLER VE DİKENLER
Güllerin arkasında ayakta durmaları ise önlerinde kimi zaman dikenlerle, kimi zaman goncalarla örülecek bir siyasi yolculuğun habercisi gibi.

Fotoğrafta Baykal 'Hâlâ lider benim' dese de, Kılıçdaroğlu güllerin arasından yavaş yavaş geliyor. Fotoğrafta Baykal 'Hâlâ lider benim' dese de, Kılıçdaroğlu güllerin arasından yavaş yavaş geliyor.

Sayfa Yükleniyor...