İlişkili Haberler

Cumhurbaşkanlığı'nın Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptığı davete CHP'den yanıt geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Sekreter Gürsel Tekin, "Hukukun üstünlüğüne inanan ve yargı kararlarına asgari saygısı olan bir cumhurbaşkanı kaçak sarayda oturmaz" dedi.

Tekin, "Hukukun üstünlüğü ilkesini içselleştirmiş, helal ve haram kavramlarını vicdanının ve ahlakının temel ölçüsü haline getirmiş cumhuriyet halk partisi genel başkanı sayın kemal kılıçdaroğlu'nun kaçak saraya gitmesi söz konusu dahi değildir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanlığı Sarayı üzerinden kendisine yönelik eleştirilerde bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yanıt vermişti.

Erdoğan, "Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde buraları dolaşsın, herhangi bir lavaboda, tuvalette acaba böyle altın kaplama bir klozet bulacak mı? Eğer bulursa ben Cumhurbaşkanlığı görevini bırakacağım" diyerek, Kılıçdaroğlu'nu iddialarına ilişkin inceleme yapmak üzere, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet etmişti.

Erdoğan'ın bu davetinin ardından Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga da Kılıçdaroğlu'na resmi davette bulunmuştu.

ERDOĞAN'DAN DAVA

Öte yandan Erdoğan'ın avukatı Ali Özkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı Sarayına yönelik iddialarıyla ilgili manevi tazminat davası açılacağını söyledi.

Özkaya, yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun "Cumhurbaşkanlığı Sarayında altın kaplama klozetler ve bardaklar bulunduğu" iddia ettiğini hatırlatarak, "Kılıçdaroğlu'nun beyanıyla ilgili olarak mahallinde keşif yapılması suretiyle iftira attığı ve yalan söylediğinin tesbiti ve bu nedenle manevi tazminat davası açacağız" dedi.

Özkaya, dava dilekçesini yarın sunacaklarını belirtti.