CHP'den DSP'ye ziyaret (DSP adayını çekecek mi?)

CHP yenilenecek İstanbul seçimlerinde destek istemek amacıyla DSP Genel Merkezi'ne ziyarette bulundu. Görüşme sonrası açıklama yapan DSP Genel Başkan Yardımcısı Erçelebi, Muhammer Aydın'ın adaylıktan çekilip çekilmeyeceğine yönelik kararın, yapılacak değerlendirme sonrası verileceğini söyledi.

ntv.com.tr 08.05.2019 - 10:14

dsp-chp.jpg
Hasan Erçelebi ve Seyit Torun

İstanbul seçimlerinin yenilenme kararının ardından gözler 'ittifak dışı' partilere çevrildi. CHP de destek istemek amacıyla DSP'ye bir ziyarette bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı DSP Genel Merkezi'nde Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erçelebi tarafından karşılandı.

Görüşme sonrası açıklama yapan Seyit Torun, "31 Mart seçimleri sonrası bir değerlendirme yapmak üzere DSP Genel Merkezi'ni ziyaret ettik. Süreci değerlendirdik. Görüş alışverişinde bulunduk. Diyaloğumuz önümüzdeki süreçte devam edecek" dedi.

Hasan Erçelebi ise şu ifadeleri kullandı: Bugün Türkiye'nin son haftada içine sürüklendiği demokrasi ve hukuk mücadelesinin değerlendirmesini yapmak üzere bir araya geldi. DSP, 24 haziran seçimlerine YSK'nın  hukuksuz ve demokrasiye aykırı tavrı ile sokulmamıştı. O zaman bütü feryadımızı yaymaya çalıştık ama duyuramadık. Ama o gün bize dokunmayan yılan bin yaşasın diyen herkes bu yılandan zarar gördü. Biz böyle demiyoruz. Biz demokrasinin yaşaması için mücadelemizi sürdürüyoruz. Biz bugün aldığımız bilgiler çerçevesinde Genel Başkanımız başkanlık kurulumuzu ve parti meclisimisi olağanüstü toplantıya çağırdı. Diyaloglar devam edecek. Türkiye'yi içinde bulunduğu demokrasi ve hukuksuzluk sürecinden çıkaracağız. 

DSP ADAYINI ÇEKECEK Mİ?

Erçelebi, Muhammer Aydın'ın adaylıktan çekilip çekilmeyeceğine yönelik soruyu "Henüz o noktada değiliz. Yetkili kurullarımızı toplayıp değerlendireceğiz" şeklinde yanıtladı. 

CHP PM'DEN BİLDİRİ

Sayfa Yükleniyor...