CHP'li Kamer Genç'in tazminat isyanı

Başbakan ve hükümete bir haftada 13 bin lira tazminat ödeyen CHP Milletvekili Kamer Genç, bu duruma isyan etti. Genç, “Öğrencilere verdiğim bursu keseceğim. Böyle helaleşme olur mu?” dedi.

26.08.2011 - 16:14

CHP'li Kamer Genç'in tazminat isyanı

TBMM’nin “sivri dilli” ismi CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, son bir haftada yaklaşık 13 bin liralık tazminat cezasına mahkum oldu. Genç'in ödediği cezalar ise AK Parti’ye gitti.

Kamer Genç, hükümetin yargı kanalıyla ülkeyi baskı altına almaya çalıştığını öne sürdü.

Konuşmalarının hakaret içermediğini savunan Genç, ''Sürekli tazminat ödemem yargının maalesef iktidarın paralellinde hareket ettiğinin göstergesidir. Başbakan ve bakanlarına ödediğim tazminatlar nedeniyle öğrencilere verdiğim bursu kesmek zorunda kalacağım. Böyle helalleşme olur mu?'' dedi.

''Hükümetin bazı davalarda kendi isteklerine göre hareket etmeyen yargıçları görevden aldığını'' ileri süren Genç, şöyle devam eti:

''Ülkede 'yargı' denilen bir kavram kalmadı. Temel hak ve özgürlükler askıya alındı. Bir kişinin isteğine bağlı hareket edilen dikta rejimi oluşturuldu. Bu yapılırken de yargı kullanılıyor. Libya'da elden para verildiği haberlerini okuyoruz. Parayı verenin bir kısmını cebine atmadığını nereden bilelim? Kimin parasını kime veriyorsun? Ülkeyi bu kadar itibarsızlaştırmaya kimin hakkı var?''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...