Çiçek: F.Bahçeli olmakla iftihar ediyorum

Fenerbahçeli olmakla iftihar ettiğini söyleyen Meclis Başkanı Cemil Çiçek, “Olup bitenler bir an önce gün ışığına çıkmalı” dedi.

Anadolu Ajansı 25.08.2011 - 16:57

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Yılmaer ve beraberindekileri kabul etti.

Futbolda olup bitenlerin bir an önce gün ışığına çıkartılmasının önemine dikkati çeken TBMM Başkanı Çiçek, şöyle dedi:

''Fenerbahçeliyim ve bununla da iftihar ederim. Olup bitenler bir an önce gün ışığına çıkmalı. Ne kadar erken çıkarsa imalı tartışmalar da bir an önce sona erer. Spor kırgınlıklar için değil tam tersi kırgınlıkları ortadan kaldırmak içindir.

Toplum olarak yapmadığımız bir şey var. Hep biz başkalarının yanlışına kafa yorarız, sanki bizim yaptığımız herşey doğruymuş gibi... Bütün kesimlerde tüm kurumlarda başkasının yaptığı yanlışlara kafa yorarız ancak özeleştiri yapmamız lazım. Siyaset kendi özeliştirisini yapsın, spor camiası kendisininkini...''

Olimpiyatlara giderken soruşturmaların bitmesi ve kararların çıkmasının gerektiğini belirten Çiçek, mahkemelerin yıllarca sürmesi halinde Türkiye'nin temaslarına gölge düşeceğini söyledi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in başkanlık bürosunda gerçekleştirilen kabule TSYD Genel Başkanı Yılmaer'ın yanı sıra, Genel Merkez yönetim kurulu üyeleri İlyas Namoğlu, Güray Soysal ile TSYD Ankara Şubesi Asbaşkanı Yaşar Önel ile Ankara Şubesi Genel Sekreteri İzzet Akyol da katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...