'Çiller örgütü deli saçması'

Eski başbakanlardan Tansu Çiller, özel örgüt kurduğu, bu örgütün uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı ve faili meçhul cinayetlere karıştığı yönündeki iddiaların deli saçması olduğunu söyledi.

NTV Haber 07.01.2013 - 09:37

'Çiller örgütü deli saçması'

"Çiller örgütü iddiaları deli saçmasıdır. 28 Şubat'ta asıl hedef bendim. Yüce Divan'a gönderilmekle tehdit edildim..." Bu açıklama eski başbakan Tansu Çiller'den geldi.

Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nun rapor ekinde yer alan ''MİT Raporu''ndaki çarpıcı iddialara yanıt veren Tansu Çiller, özel örgüt kurduğu, bu örgütün uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı ve faili meçhul cinayetlere karıştığı yönündeki iddiaların deli saçması olduğunu söyledi.

Milliyet gazetesine konuşan Çiller, "28 Şubat savcısı davet ettiğinde bunların belgelerini gördüm. En üst düzey kişilerin imzası var. 'Tansu Çiller siyaseten yok edilmelidir' diyor" diye konuştu.

Tansu Çiller, Necmettin Erbakan'ın istifasının ardından hükümet kurma görevinin kendisine değil de Mesut Yılmaz'a verilmesinden de askeri sorumlu tuttu.

Çiller, "Yılmaz koalisyon önerdiğinde, bunu kim istiyor dedim, apolet işareti yaptı. Koalisyon kurmazsam, Yüce Divan'a gönderilme tehdidi aldım ama ben hayır dedim ve dik durdum" ifadelerini kullandı.

Tansu Çiller ayrıca, "O gün başbakan olsaydım, bugün merkez sağ çökmemiş olurdu" iddiasında da bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...