Çizgi Bilim serisinden İzafiyet Teorisi

NTV Çizgi Bilim serisinin 3. kitabı İzafiyet Teorisi raflarda yerini aldı.

22.09.2010 - 17:05

Çizgi Bilim serisinden İzafiyet Teorisi

NTV Yayınları’nın Çizgi Bilim Serisi “İzafiyet Teorisi” ile devam ediyor.

Einstein'ın en önemli keşfi için Çizgi Bilim serisinde özel bir köşe ayrıldı! Genel İzafiyet Teorisi, kuantum teorisiyle birlikte, son 100 yılın fiziğinin iki ana hattından biri olmayı sürdürüyor. Bruce Bassett’ın rehberliğinde ve Ralph Edney’in çizgileri eşliğinde Einstein’ın bu göz kamaştırıcı, zihin açıcı ve akıl alıcı dünyasına Çizgi Bilim Serisi'nin 'İzafiyet Teorisi' kitabıyla girebilirsiniz.

Bu yolculuk sarsıntılı ama eğlenceli. Aynı zamanda ivmeli. Ve tabii ki izafi. Fakat kesinlikle nefes kesici! Kütleçekimi dalgaları üzerinden ilerlerken uzay-zaman dört boyuta ayrılacak, dalgalar ışık hızında yol alacak, saatlerimiz yavaşlayacak ve evren giderek hızlanacak. Fotonlara çarpanlar jeodezik hesapla yolunu bulurken, yolunu kaybedenleri kara deliklerden sicim teorisi çıkaracak.

Yolculuğumuz sadece birkaç saatinizi alacak. Fakat belki de o sırada dünyada yıllar geçmiş olacak. Bu kitap için dünyanın önde gelen popüler bilim dergilerinden New Scientist'in yorumu şöyle: “Son derece ilginç bir resimli rehber ... çok eğlenceli bir kitap.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...