'Co-19' adıyla ilaç hazırlayıp satarken yakalandı

Kütahya'da corona virüse iyi geldiğini söyleyerek plastik şişelere ''Co-19'' adıyla sahte ilaç hazırladığı iddia edilen kişi, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından ise serbest bırakıldı.

DHA 01.10.2020 - 11:51 | Son Güncelleme : 01.10.2020 - 15:32

'Co-19' adıyla ilaç hazırlayıp satarken yakalandı

Kütahya'da Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, corona virüsü tedavi ettiği ifade edilerek sahte ilaç üretildiği bilgisi üzerine harekete geçti.

Polis, tıp fakültesinden mezun olmadan ayrıldığı belirlenen şüpheli E.K. ve iş yerini takibe aldıktan sonra savcılık talimatıyla baskın yaptı.

İş yerinde yapılan aramada ''Karın ağrısı, mide bulantısı, ödem, böbrek ve safra kesesinde bulunan taşlar, üşütme, öksürük, yüksek ateş'' yazılı çeşitli hastalıklar için tedavi ibareleri olan 59 şişe ilaç ele geçirdi.

''Co-19'' yazılı şişelerde ise ''4 yemek kaşığı ilacı 1 bardak suya koy, günde 3 defa iç'' yazılı notlar yapıştırıldığı görüldü.

Gözaltına alınarak sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli E.K., ifadesi için Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İş yerinde ele geçirilen plastik şişelerdeki sahte ilaçlar ise içeriğinin tespit edilmesi ve tahlil yapılması için Simav Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne gönderildi.

SERBEST KALDI

E.K., emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Ziraat mühendisi ve yüksek biyolog olduğunu öne süren E.K., “Çeşitli bitkilerden elde ettiğim suları pet şişelere koyarak, kimi zaman Allah rızası için kimi zaman 10-20 liraya isteyenlere veriyordum. Suç olduğunu da bilmiyordum” dediği öğrenildi.

İNTERNETTEN SATIYORMUŞ

E.K.’nin, hazırladığı ilaçları, sosyal medya üzerinden 10 ile 20 lira arasında değişen fiyatlarla satarak, alıcılara kargoyla gönderdiği tespit edildi. Soruşturma sürdürülüyor.

Sayfa Yükleniyor...